REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka /
  3. Technologie
  4. Ekologia /
  5. Zakupy

Kaufland wprowadza insekty do sklepów. To w weekend grillowana kiełbasa ze świerszczy?

Idzie lato, zaroiło się więc od owadów. W tym roku jednak inwazja małych stworzeń nie ograniczy się do ogródków, balkonów i wrogich najazdów na kuchnie – już niedługo sami będziemy je zapraszać do stołu w jadalni. Taką nadzieję ma przynajmniej Kaufland. 

12.06.2020
13:49
A może grillowany świerszcz? Kaufland wprowadza insekty do sklepów
REKLAMA
REKLAMA

Sieć wprowadza do swoich sklepów w Polsce produkty z owadów. Na naszych rodzimych sklepowych półkach znajdziemy batoniki, przekąski, pieczywo i mączki, dzięki którym będziemy mogli zrobić niebanalnego falafela lub upichcić spaghetti bolognese z insektów. Kiełbasy z owadów nie ma, ale chętni mogą spróbować zrobić ją samemu z tego, co kupią w Kauflandzie.

Owady w Kauflandzie to ekologiczna alternatywa dla mięsa

Coraz więcej sklepów ustawia u siebie kąciki wegetariańskie, półeczki eko czy stoiska z zamiennikami mięsa. Pojawienie się w nich owadów, choćby tylko w ramach nieśmiałych eksperymentów, to właściwie była kwestia czasu. Jedzenie insektów ma wiele zalet. To żywność o dużej zawartości białka, potasu, błonnika, witamin oraz kwasów nasyconych. Przy tym jej produkcja nie wiąże się z aż tak wielką emisją gazów cieplarnianych jak produkcja mięsa i wymaga znacznie mniejszych przestrzeni. ONZ liczy na to, że popularyzacja konsumpcji owadów i przynajmniej częściowe rezygnowanie na ich rzecz z mięsa mogłaby przyczynić się znacząco do zmniejszenia problemu głodu na świecie. Choć mieszkańcy różnych zakamarków naszego globu owadami zajadają się od dawna, dla większości mieszkańców naszych rejonów schrupanie insekta jest wyzwaniem i to nie tylko kulinarnym.

W piękny i słoneczny weekend Polacy z pewnością wyjdą do ogródków, żeby oddać się grillowaniu, plotkowaniu i sączeniu napojów o różnej zawartości alkoholu. Może jednak tym razem zamiast czipsów, chrupków czy prażynek na stole jako przekąskę do piwa postawić zgrillowanego świerszcza i pieczywo z insektów, a na danie główne zaproponować falafela z owadziej mąki?

REKLAMA

Jedzenie z owadów będzie można znaleźć w 29 sklepach sieci Kaufland rozsianych po całej Polsce – w  Gdańsku, Gdyni, Krakowie, Legionowie, Łodzi, Nowym Dworze Mazowieckim, Piasecznie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie, Wołominie i we Wrocławiu.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA