REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Na iPadzie zagramy myszką i klawiaturą

iPadOS już dziś obsługuje sterowanie za pomocą myszki w aplikacjach. Gry nadal są jednak ograniczone do interfejsu dotykowego i gamepada. To się zmieni jeszcze w tym roku.

24.06.2020
9:54
xcloud iphone ipad streaming xbox game pass aplikacja w polsce strumieniowanie gier 0
REKLAMA

iPada bez wątpienia można traktować jako całkiem fajną mobilną konsolę do gier. Na App Store znajdziemy masę świetnych produkcji – w szczególności tak zwanych casualowych, ale przecież nie brakuje i poważnych tytułów, z niezwykle popularnymi strzelankami typu battle royale na czele. Dziś możemy się bawić nimi na dwa sposoby: używając intefejsu dotykowego bądź korzystając z gamepada. Wraz z iPadOS 14 do wyboru będziemy mieć również myszkę i klawiaturę.

REKLAMA

Sterowanie myszką i klawiaturą w grach na iPada. To jedna z nowości systemu iPadOS 14.

iPad obsługuje sterowanie za pomocą klawiatury już od dawien dawna. Wraz z iOS-em 13 zyskał obsługę myszki, a wersja 13.4 dostosowała pod kursora interfejs główny iPadOS-a i kontrolki w aplikacjach. Jedyne miejsce, gdzie kojarzone z klasycznymi pecetami klawiatura i myszka nie były obsługiwane, to gry.

REKLAMA

Warto jednak mieć na uwadze, że obsługa za pomocą tych kontrolerów nie pojawi się w grach automatycznie. Narzędzia deweloperskie Apple’a pozwolą twórcom gier na uwzględnianie myszek i klawiatur w przyszłych kompilacjach ich produkcji. To oznacza zatem, że sama aktualizacja iPadOS-a 14 nie wystarczy, byśmy mogli zacząć używać myszki w wziętym za przykład Fortnite. To twórcy Fortnite będą mogli zaprogramować obsługę pecetowego manipulatora, a skorzystać z tego udogodnienia będą mogli użytkownicy iPadOS-a 14 lub nowszego.

iPadOS 14 jest póki co dostępny we wczesnej wersji rozwojowej, przeznaczonej dla programistów. Produkcyjna wersja nowego systemu powinna się pojawić jesienią bieżącego roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA