REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Do Polski trafił Huawei P40 Pro+ za 5999 zł. Oto czym różni się od modelu P40 Pro

Do sklepów właśnie trafił sztandarowy smartfon Huaweia, czyli P40 Pro+. Model ten różni się od wersji bez Plusa zaledwie kilkoma szczegółami, które ucieszą przede wszystkim fanów fotografii mobilnej.

15.06.2020
16:18
huawei-p40-pro-plus-1
REKLAMA

Jeżeli mieliście okazję zapoznać się z Huaweiem P40 Pro, to już wiecie, czego możecie spodziewać się po droższym modelu. Mamy tutaj do czynienia z praktycznie tym samym urządzeniem wyposażonym w 6,58-calowy ekran 2640 x 1200 pikseli o częstotliwości odświeżania 90 Hz, procesor Kirin 990 5G, modem 5G oraz akumulator o pojemności 4200 mAh z 40-watowym ładowaniem. I tak, uprzedzając pytania, Huawei P40 Pro+ nie obsługuje usług Google Play.

REKLAMA

Czym Huawei P40 Pro+ różni się od P40 Pro?

Różnice nie są duże. Przede wszystkim Huawei P40 Pro+ jest troszkę cięższy od modelu P40 Pro. Zapewne jest to zasługa zastosowania bardziej zaawansowanego modułu aparatów. Zawiera on dokładnie ten sam aparat główny, szerokokątny oraz sensor głębi. Jedyna istotna różnica to zastosowanie nowych aparatów odpowiedzialnych za zoom. Huawei P40 Pro miał jeden aparat pozwalający na uzyskanie 5-krotnego zoomu optycznego i 50-krotnego zoomu cyfrowego.

Z kolei Huawei P40 Pro+ ma dwa aparaty odpowiedzialne za zoom. Pierwszy pozwala na uzyskanie 3-krotnego, zaś drugi 10-krotnego zoomu optycznego. Moim zdaniem to lepsze rozwiązanie, ponieważ 5-krotny zoom “podstawowy” jest w codziennym użytkowaniu zbyt duży, a w celowym przybliżaniu zbyt mały. Kiedy chcemy zrobić zdjęcie naszego psa, kota lub kwiatka, na wyświetlaczu widzimy tylko jego fragment, a gdy faktycznie chcemy na coś zerknąć z bliska, to się nam nie udaje.

Dodatkowo ten drugi aparat umożliwia skorzystanie z aż 100-krotnego zoomu cyfrowego, tak jak Samsung Galaxy S20 Ultra. I tak jak w nim, jakość obrazu w maksymalnym powiększeniu jest kiepska, wygląda jak akwarela. Niczego innego nie mogliśmy się jednak spodziewać, bo to rozwiązanie tak po prostu działa. Efekty możecie zobaczyć na wrzuconym wyżej wideo.

Z kwestii niefotograficznych: Huawei P40 Pro+ ma szybsze, 40-watowe bezprzewodowe ładowanie. Huawei P40 Pro bez plusa ma 27-watowe ładowanie bezprzewodowe. Mamy tu też 512 GB zamiast 256 GB pamięci wewnętrznej. Ilość pamięci RAM pozostała niezmieniona i nadal wynosi 8 GB.

Ile kosztuje Huawei P40 Pro+?

Huawei P40 Pro+ można kupić już teraz w cenie 5999 zł. Osoby, które nabędą go przed 30.06.2020 r. otrzymają w ramach promocji zegarek Huawei Watch GT 2e oraz słuchawki Freebuds 3 za złotówkę. Pozwoli to "obniżyć" koszt samego telefonu o około 1000 zł.

REKLAMA

Trudno mi jednoznacznie ocenić, czy kwestia dopłaty do modelu z plusem jest zasadna. W końcu Huawei P40 Pro to bardzo podobny smartfon, który jest zauważalnie tańszy. A za dodatkowe 1500 zł otrzymujemy przede wszystkim bardziej praktyczny, lepszy zoom. Dlatego nie zdziwię się, jeżeli najbardziej zagorzali fani fotografii mobilnej lub samego Huaweia zdecydują się na ten zabieg, choć sam bym tego nie zrobił.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA