REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

GeForce Now od dziś na Android TV. Już nie potrzebujesz komputera ani konsoli do najnowszych gier

Jedyna dostępna w Polsce usługa strumieniowania gier właśnie pojawiła się w Sklepie Play dla Android TV. GeForce Now uruchomi większość pecetowych gier na twoim telewizorze – nie musisz nawet posiadać komputera.

12.06.2020
15:22
geforce now na telewizorze
REKLAMA
REKLAMA

Nie stać cię na nowoczesną konsolę do gier lub gamingowego peceta? Nie szkodzi. Jeżeli zgodzisz się na nieuchronny kompromis w formie wysokiego input laga (postać w grze reaguje z kilkudziesięciomilisekundowym opóźnieniem na to, co wciskamy na gamepadzie), zagrasz w najnowsze gry, w najbogatszej oprawie graficznej i ze śledzeniem promieni, bez konieczności posiadania żadnego z tych sprzętów.

GeForce Now, dostępny do tej pory na PC, na telefony i tablety z Androidem oraz na konsolę Shield, od dziś działa natywnie na telewizorach z Android TV. Aplikacja jest całkowicie bezpłatna, czego nie można powiedzieć o samej usłudze i grach. Ale o tym za chwilę.

GeForce Now na Android TV. Czyli granie na PC bez PC.

geforce now na telewizorze class="wp-image-1165456"

Aplikacja po instalacji poprosi nas o zalogowanie się na nasze konto GeForce Now. Nie pozwala niestety stworzyć go z poziomu telewizora – musimy posiłkować się komputerem lub telefonem. Usługa poprosi nas też o wybór wersji, z jakiej chcemy korzystać: darmowa i płatna (25 zł miesięcznie). Tę pierwszą należy raczej traktować jako wersję demonstracyjną: użytkownicy darmowej wersji muszą się liczyć z długimi oczekiwaniami na połączenie, koniecznością wznawiania sesji co godzinę, a gry nie są uruchomione w pełnej oprawie graficznej.

GeForce Now nie oferuje też własnych gier. Pozwala za to dodać do usługi te gry, które kupiliśmy już na Steamie, Originie czy uPlay. Od tej reguły obowiązują wyjątki: niektórzy wydawcy nie wyrazili zgody, by ich gry mogły być strumieniowane z usługi Nvidii. Na szczęście katalog usługi i tak jest dość bogaty.

geforce now na telewizorze class="wp-image-1165459"

GeForce Now, niestety, nie zadziała na każdym telewizorze. Wymagany jest Android TV w wersji Lollipop lub nowszej, 2 GB RAM i układ graficzny z obsługą OpenGL ES 3.2. Starsze urządzenia, niestety, nie wchodzą w grę.

Cudowne jak łatwo rozwiązał mi się problem pecetowych gier na wyłączność.

geforce now na telewizorze class="wp-image-1165462"
REKLAMA

W moim mieszkaniu nie mam miejsca na dużego, gamingowego desktopa. Pracuję na laptopie, a za sprzęt do grania służy mi podłączona do telewizora konsola Xbox. Na PC pojawiają się jednak gry, które nie są dostępne na Xboksie czy pozostałych konsolach – w niektóre chętnie bym zagrał. Teraz mogę i bez wątpienia jeszcze tego wieczora zacznę testować GeForce Now. Zobaczymy czy moje łącze internetowe wystarczy. Oraz czy wspomniany wyżej input lag nie okaże się zbyt irytujący.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA