Gry  / News

997, ten numer to kłopoty. Z Fortnite'a znikają wozy policyjne

Po ostatniej aktualizacji gry Fortnite: Battle Royale nie można już korzystać z wozów policyjnych podczas zabawy. Autorzy gry jeszcze nie wyjaśnili skąd ta decyzja, nietrudno jednak się domyślić, że chodzi o skojarzenia z zamieszkami w Minneapolis.

Niektórzy starają się na różne sposoby zabrać głos w sprawie dyskryminacji osób czarnoskórych w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Inni z kolei chcą uniknąć bycia kojarzonym w jakikolwiek sposób z zamieszkami zapoczątkowanymi przez śmierć George’a Floyda. Epic Games wyraźnie stara się unikać antagonizowania graczy i – na wszelki wypadek – usunęło z Fortnite’a wozy policyjne.

Należy podkreślić, że związek pomiędzy zniknięciem pojazdów policji z gry a zamieszkami na tle rasowym i ruchem Black Lives Matter dostrzegają głównie gracze i media. Epic Games na razie nie podało uzasadnienia swojej decyzji, więc istnieje pewne niewielkie prawdopodobieństwo, że to zwykły zbieg okoliczności. Choć szczerze wątpię.

Fortnite bez policji. Pojazdy usunięte z gry.

Według źródeł redakcji Wall Street Journal, twórcy Fortnite’a swoim ruchem nie próbują stanąć po niczyjej stronie, nie jest to też komentarz polityczny w żadnej formie. Według tych nieoficjalnych informacji usunięcie wozów policyjnych z gry miało być głównie przejawem wrażliwości w związku z trudnym tematem.

Zastanawiam się tylko czy to nie jest tak, że jakiekolwiek działanie w tak trudnej politycznie sprawie, nie jest samo w sobie manifestem i zwracaniem na siebie uwagi.

Fortnite: Battle Royale to jedna z najpopularniejszych gier na świecie – jest jednak wysoce odrealniona, trudno w jej komiksowym świecie doszukiwać się jakichkolwiek analogii z tym rzeczywistym. Obawiam się, że chcący pozostać apolitycznym Epic zwróci na siebie teraz znacznie więcej uwagi, niż to było zamierzone.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst