REKLAMA

997, ten numer to kłopoty. Z Fortnite'a znikają wozy policyjne

Po ostatniej aktualizacji gry Fortnite: Battle Royale nie można już korzystać z wozów policyjnych podczas zabawy. Autorzy gry jeszcze nie wyjaśnili skąd ta decyzja, nietrudno jednak się domyślić, że chodzi o skojarzenia z zamieszkami w Minneapolis.

22.06.2020 08.00
Z Fortnite: Battle Royale znika policja. Chodzi o Black Lives Matter?
REKLAMA

Niektórzy starają się na różne sposoby zabrać głos w sprawie dyskryminacji osób czarnoskórych w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Inni z kolei chcą uniknąć bycia kojarzonym w jakikolwiek sposób z zamieszkami zapoczątkowanymi przez śmierć George’a Floyda. Epic Games wyraźnie stara się unikać antagonizowania graczy i – na wszelki wypadek – usunęło z Fortnite’a wozy policyjne.

REKLAMA

Należy podkreślić, że związek pomiędzy zniknięciem pojazdów policji z gry a zamieszkami na tle rasowym i ruchem Black Lives Matter dostrzegają głównie gracze i media. Epic Games na razie nie podało uzasadnienia swojej decyzji, więc istnieje pewne niewielkie prawdopodobieństwo, że to zwykły zbieg okoliczności. Choć szczerze wątpię.

Fortnite bez policji. Pojazdy usunięte z gry.

Według źródeł redakcji Wall Street Journal, twórcy Fortnite’a swoim ruchem nie próbują stanąć po niczyjej stronie, nie jest to też komentarz polityczny w żadnej formie. Według tych nieoficjalnych informacji usunięcie wozów policyjnych z gry miało być głównie przejawem wrażliwości w związku z trudnym tematem.

REKLAMA

Zastanawiam się tylko czy to nie jest tak, że jakiekolwiek działanie w tak trudnej politycznie sprawie, nie jest samo w sobie manifestem i zwracaniem na siebie uwagi.

Fortnite: Battle Royale to jedna z najpopularniejszych gier na świecie – jest jednak wysoce odrealniona, trudno w jej komiksowym świecie doszukiwać się jakichkolwiek analogii z tym rzeczywistym. Obawiam się, że chcący pozostać apolitycznym Epic zwróci na siebie teraz znacznie więcej uwagi, niż to było zamierzone.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA