REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Ciemny motyw Facebooka dla Androida niemal gotowy. Tak to wygląda po ostatnich szlifach

Już niemal roku słyszymy o planach wprowadzenia ciemnego motywu kolorystycznego do aplikacji Facebook dla Androida. Patrząc po zrzutach, jakie wyciekły do Sieci – prace są niemal na ukończeniu.

06.06.2020
10:21
facebook dark mode kiedy
REKLAMA
REKLAMA

Już większość należących do Facebooka aplikacji obsługuje androidowy ciemny motyw interfejsu – w tym Instagram czy WhatsApp. Z jakiegoś względu wprowadzenie tej obsługi do sztandarowej apki społecznościowego giganta nadal stanowi pewne wyzwanie – czekamy na aktualizację już od wielu miesięcy. Na szczęście, wygląda na to, nasza cierpliwość ma już wkrótce zostać nagrodzona.

Tak wygląda ciemny motyw aplikacji Facebook na system Android.

facebook ciemny motyw android

Powyższy zrzut ekranowy pochodzi od redakcji 9to5Google, której udało się odblokować ukryte w kodzie aplikacji funkcje. Wygląda to znacznie lepiej od wcześniejszych zrzutów, które krążyły po mediach społecznościowych. W zasadzie wydaje się, że wszystkie elementy interfejsu zostały już odpowiednio do siebie dopasowane, a sama aplikacja prawdopodobnie już niedługo zaoferuje ciemny motyw swoim pierwszym użytkownikom. Ów motyw można przełączać ręcznie, można też ustawić aplikację tak, by automatycznie zmieniała motyw wtedy, kiedy zostanie zmieniony w całym systemie.

REKLAMA

Dodatkowo, udało się odnaleźć nowe funkcje związane z epidemią koronawirusa. Aplikacja na życzenie będzie nas informowała o liczbie zarażeń w naszej okolicy oraz o ogólnokrajowych trendach związanych z pandemią.

Jeszcze nie wiemy kiedy nowa wersja apki trafi do szerszej publiczności. Zgaduję jednak, że to już kwestia dni, a nie tygodni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA