REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Masz Destiny 2 na PS4 albo XONE? Zagrasz za darmo na PS5 lub XSX. Do tego ruszył nowy sezon i nadciąga ważny dodatek

Jesienią zagramy w Destiny 2: Beyond Light - wielki dodatek do sieciowej strzelaniny, wnoszący do kosmicznego uniwersum pierwiastek mroku. Wcześniej weźmiemy udział w darmowym sezonie 11, już dostępnym na wszystkich platformach.

10.06.2020
20:48
Masz Destiny 2 na PS4/XONE? Zagrasz za darmo na PS5/XSX
REKLAMA
REKLAMA

Motywem przewodnim Destiny od zawsze była światłość. Nasi czempioni są zrodzeni w jej blasku, wykorzystują jej moc i bronią jej przed zakusami złowrogich sił. Każde światło rzuca jednak cień i to właśnie w tym cieniu zostaną pogrążeni gracze w najbliższych dniach i miesiącach. Bungie przedstawiło plan na przyszłość dla Destiny 2. Przyszłość, która zaczyna się właśnie dzisiaj.

Rozpoczął się 11 sezon Destiny 2. Właśnie on doprowadzi do kontaktu z ciemnością.

W uniwersum Destiny ciemność (podobnie jak światłość) nie jest jedynie metafizycznym określeniem. To żywa i inteligentna strona konfliktu, równie stara co sam wszechświat. O ile nie starsza. Teraz ciemność zawitała do naszego układu słonecznego, a lada moment dojdzie do pierwszego kontaktu graczy z tym przedwiecznym stronnictwem.

Co ciekawe, ciemność w Destiny nie jest przedstawiana jako coś jawnie złego, wrogiego i zagrażającego życiu gracza. Przeciwnie - podobnie jak jasność, również ciemność może w jakiś sposób wpłynąć na Strażników. Wzmocnić ich. Ulepszyć. Wyrazem tego będzie zupełnie nowy żywioł (stasis), po raz pierwszy w historii serii rozszerzający paletę wcześniejszych elementów. Rozszerzone zostaną także umiejętności Strażników, z uwzględnieniem nowej, mrocznej mocy.

Bungie zaznacza, że każdy posiadacz Destiny 2 przeniesie swoją grę na konsole nowej generacji.

Jeśli posiadasz tytuł na PlayStation 4, bezpłatnie zagrasz w niego również na PlayStation 5. To samo tyczy się Xboksa One oraz Xboksa Series X. Migracja na platformy nowej generacji ma być darmowa i automatyczna. Wszystkie posiadane bronie, pancerze i przedmioty również przeniesiemy z konsoli na konsolę, przy pomocy uniwersalnego konta. Świetna sprawa.

Destiny 2 będzie rozwijane na obu generacjach sprzętu, tak jak wcześniej miało to miejsce z pierwszym Destiny. Jednocześnie Bungie zapowiedziało aż trzy wielkie rozszerzenia fabularne do swojej sieciowej strzelaniny. Jesienią otrzymamy wcześniej wspomniane Destiny 2: Beyond Light. W 2021 pojawi się Destiny 2: The Witch Queen. Natomiast w 2022 r. Bungie doprowadzi do wielkiego finału, w postaci Destiny 2: Lightfall.

Destiny 2 jest nieustannie żywe i ma się nieźle.

Bungie zdaje się doskonale radzić po zerwaniu współpracy z Activision. Studio ma wyraźny plan dla marki Destiny sięgający przynajmniej do 2022 r. Jednocześnie firma pracuje równolegle nad drugim, zupełnie nowym IP. Raptem wczoraj Bungie zorganizowało pierwsze unikalne wydarzenie live w swoim wirtualnym świecie, polegające na zestrzeleniu gigantycznego statku kosmicznego. Takich inicjatyw będzie w przyszłości znacznie więcej.

Chociaż nie mam najlepszego zdania o minionym sezonie, z chęcią ponownie uruchomię Destiny 2. Pierwszy raz od kilku tygodni. Spekulowany od dłuższego czasu wątek ciemności wydaje się niezwykle intrygujący, zarówno od strony mechaniki, jak i scenariusza. Jestem ciekaw, co wymyślili producenci i jak będą budować napięcie aż do wydania jesiennego dodatku fabularnego.

REKLAMA

Widzimy się w Wieży.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA