REKLAMA

Bezmięsne mięsko na śniadanie. Nowa oferta śniadaniowa w Burger Kingu

Oficjalna nazwa nowej bezmięsnej kanapki zawierającej sztuczne mięso to The Impossible Croissan'wich. Znajdziemy w niej porcję sztucznego mięsa - Impossible Sausage. W pierwszej kolejności pojawi się w Stanach Zjednoczonych.

16.06.2020 15.50
Bezmięsne mięsko na śniadanie. Nowa oferta śniadaniowa w Burger Kingu
REKLAMA

Niemięso w nowej kanapce to prawie ten sam produkt, który znajdziemy w Impossible Burgerze oferowanym przez tę samą sieć. W dużym uproszczeniu – to kombinacja białka sojowego, ciecierzycy, emulgatorów i soku z buraka. Nowa generacja jest mniej kaloryczna od poprzedniej, a także zawiera aż 30 proc. mniej soli.

REKLAMA

Burger King: sztuczne mięso w menu śniadaniowym

Miałem już kilka razy przyjemność próbować Impossible Burgerga i zgadzam się z opinią, że bardzo łatwo można się nabrać na to, że je się prawdziwe mięso. A że w dodatku jest to bardziej ekologiczny produkt? Tym lepiej dla naszej planety.

I dla Burger Kinga.

Sieć hamburgerowni należąca do The Restaurant Brands International wprowadza nową bezmięsną kanapkę w celu zwiększenia sprzedaży produktów oferowanych w ramach śniadaniowego menu Burger Kinga. W okresie pandemii, kiedy ludzie, zamiast zjeść coś na mieście i po drodze do pracy woleli (bardzo mądrze) izolować się w domu, sieci fast-foodów musiały pogodzić się ze spadkami sprzedaży.

W celu odbudowania swoich wyników sprzed pandemii trzeba zachęcić klientów czymś nowym. Na przykład bezmięsnym mięsem, które staje się coraz bardziej popularne wśród konsumentów.

Świetne zagranie PR-owe, które podoba mi się też prywatnie, jako że od wielu lat jestem fanem roślinnych produktów spożywczych imitujących mięso. Ale spokojnie, w tym tekście nie będę namawiał nikogo do przejścia na wegetarianizm.

REKLAMA

Sama sieć Burger King zresztą wystrzega się tego określenia jak ognia, z uwagi na to, że jej bezmięsne burgery smażone są na tych samych blatach, na których grillowane są kotlety do mięsnych burgerów (ważne info dla wegan). Po prostu czasem warto otworzyć się na nowe smaki - bezmięsny burger, pizza hawajska, frytki z majonezem, etc. Niedowiarki nawet nie wiedzą co tracą.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy The Impossible Croissan'wich pojawi się oficjalnie w Polsce. Zapowiedź zmiany w ofercie śniadaniowej dotyczy na razie sieci restauracji w Stanach Zjednoczonych. Biorąc jednak pod uwagę, że większość bezmięsnych kanapek Burger Kinga po debiucie w Stanach oferowana jest również w Europie myślę, że to tylko kwestia czasu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA