REKLAMA

Świat w Apex Legends powiększył się. Battle royale z trybem cross-play na Steama i Switcha

Apex Legends, czyli gra battle royale od Electronic Arts, dynamicznie się rozwija. Podczas konferencji EA Play 2020 zdradzono, jaka będzie jej przyszłość.

19.06.2020 07.08
Apex Legends trafi na Steama oraz Switcha i dostanie cross-play
REKLAMA

Podczas tegorocznego EA Play na pierwszy ogień poszło battle royale od Respawn Entertainment. Electronic Arts zaczęło od prezentacji nowych atrakcji w ramach 5. sezonu rozgrywek, w tym eventu Lost Treasures Collection, który rozpocznie się 23 czerwca 2020 r. W jego ramach nastąpi nowe Przejęcie Miasta — Crypto’s Map Room.

REKLAMA

Pojawiła się też informacja o przywróceniu uwielbianego przez fanów trybu rozgrywki, czyli Uzbrojeni i Niebezpieczni, w którym jedyne dostępne bronie to shotguny i snajperki, ale… z twistem. Wśród zmian wymieniana jest Zbroja Evo, nowy łup oraz mobilne punty respawnu. Te informacje to jednak tylko przystawka.

Apex Legends trafia bowiem na nowe platformy, czyli do sklepu Steam oraz na konsolę Nintendo Switch.

EA przez lata zmuszało graczy do korzystania z ich własnego sklepu Origin, ale firma uznała, że to droga donikąd. Wydawca dogadał się z Valve i po latach nieobecności jego pierwsze produkcje wróciły na Steama już pod koniec ubiegłego roku. Teraz przyszła kolej na Apex Legends.

Oprócz tego EA zapowiedziało oficjalnie, że Apex Legends trafi na konsolę Switch. Dzięki temu fani Nintendo również będą mogli wziąć udział w pojedynkach, a co istotne, nie będą się oni bawić tylko we własnym gronie. Respawn Entertainment pozwoli im grać z użytkownikami innych platform.

Cross-play w Apex Legends został właśnie oficjalnie zapowiedziany.

REKLAMA

Bardzo długo na to czekaliśmy i… jeszcze chwilę sobie poczekamy. Na szczęście wreszcie otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że na tych samych serwerach będą mogli się bawić gracze korzystający ze wszystkich platform i to już na jesieni.

Apex Legends w ramach cross-play połączy graczy korzystających z „dużych” konsol, czyli PlayStation 4 oraz Xbox One, a także tych grających na Switchu oraz na pecetach. W tym ostatnim przypadku wspierane będą oczywiście oba sklepy, czyli Origin oraz Steam.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA