REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nie tylko Pixele. Androida 11 przetestujesz na telefonach Oppo

Testowa wersja systemu Android 11 dostępna jest na razie wyłącznie na dość egzotyczne telefony. Na szczęście Google już współpracuje ze swoimi partnerami sprzętowymi, by owe testy poszerzyć. Wśród nich Oppo.

11.06.2020
11:48
Nie tylko Pixele. Androida 11 przetestujesz na telefonach Oppo
REKLAMA
REKLAMA

Podobają ci się nowe funkcje Androida 11? Mi też. Po raz pierwszy od dawna zmiany w nim zawarte nie są zbiorem najlepszych i wprowadzonych wcześniej innowacji przez partnerów Google’a do tak zwanych nakładek na Androida – a autorskimi i ciekawymi pomysłami twórców samego systemu. Szczególnie podobają mi się usprawnienia związane z centrum powiadomień i obsługą komunikatorów, czyli dla mnie najważniejszych elementów telefonu.

Uruchomione wczoraj publiczne beta-testy nowego systemu na razie możliwe są – jak zawsze – wyłącznie na telefonach marki Google, a więc dość rzadko spotykanych smartfonach Pixel. Konkretniej na Pixelach 2 i nowszych. To niestety oznacza, że większość z was zamiast testować nowy system i pomagać Google’owi w ostatnich szlifach, może co najwyżej poczytać sobie o nim na łamach Spider’s Web.

Na szczęście beta-testy Androida 11 będą poszerzone o telefony innych producentów. Na razie wiemy o Oppo.

REKLAMA

Oppo potwierdziło na łamach XDA Developers, że szykowane są już kompilacje Androida 11 Beta dla telefonów Find X2 i Find X2 Pro. Inni producenci jeszcze nie potwierdzili swojego udziału w publicznych testach, ale prawdopodobnie do nich dołączą. Rok temu wersję beta Androida 10 można było testować na wybranych urządzeniach marek OnePlus, Nokia, Sony, Asus i Vivo.

W lipcu ma się pojawić druga wersja beta systemu, uwzględniająca poprawki błędów zgłoszone przez testerów. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, produkcyjna wersja Androida 11 trafi na urządzenia Pixel w trzecim kwartale bieżącego roku. Co oznacza, że prawdopodobnie już na wiosnę system pojawi się jako aktualizacja sprzętów partnerów Google’a.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA