REKLAMA

Android 11 żegna się z prehistorią. Nagrania wideo mogą być większe niż 4 GB

Pierwsze telefony potrafią już nagrywać filmy w rozdzielczości 8K – a tymczasem system operacyjny i tak nie pozwoli, by były większe niż 4 GB. Przyszła wersja Androida w końcu to zmieni.To dość zabawne, ale w 2020 r. najpopularniejszy system operacyjny na świecie nadal nie pozwala swoim użytkownikom rejestrować filmów, które po zapisaniu mają większą objętość niż 4 GB. To historyczna zaszłość, wynikająca z ograniczeń starych, 32-bitowych procesorów, które nie potrafią zaadresować większej pamięci niż 4 294 967 295 bajtów. Tyczy się więc to w zasadzie plików dowolnego rodzaju, nie tylko wideo – choć w tym zastosowaniu jest to szczególnie dotkliwe.

13.06.2020 14.14
samsung galaxy s20 ultra 5g recenzja
REKLAMA

Ograniczeniu trudno się dziwić. Gdy Android był projektowany, urządzenia z 32-bitowymi procesorami były standardem – a możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości HD czymś bardzo egzotycznym. Zdumiewa bardziej fakt, że dopiero teraz Google unowocześnia swój system.

REKLAMA

Android 11 znosi limit 4 GB na plik.

REKLAMA

I, jak się okazuje, wieści te nie są przesadnie nowe. Google najzwyczajniej w świecie się tym nie chwalił, być może ze wstydu. Jednak poprawka zapewniająca obsługę większych plików trafiła do Android Open Source Project – a więc fundamentu Androida – już w grudniu ubiegłego roku. Dopiero teraz zmiana została przypadkiem dostrzeżona przez redakcję Android Police.

Android 11 ma się pojawić dla urządzeń Pixel pod koniec bieżącego roku. Należy zakładać że nowe telefony i aktualizacje dla istniejących pojawią się na wiosnę 2021 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA