REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Aliexpress + Blik = wygodniejsze zakupy

Aliexpress od teraz akceptuje płatności Blikiem. Żeby zapłacić za zakupy wystarczy przekopiować kod wygenerowany przez aplikację banku.

09.06.2020
10:36
Płatność Blik na Aliexpress. Zakupy stają się łatwiejsze
REKLAMA
REKLAMA

Aliexpress należący do grupy Alibaba zdobywa coraz większą i większą popularność w naszym kraju. Trudno się temu dziwić: ta rywalizująca z Allegro platforma handlowa daje konsumentom dostęp do bogatej oferty niedrogich towarów azjatyckich, a ich zamawianie jest równie proste, co z polskich sklepów – choć na przesyłkę zdarza się czekać długimi tygodniami.

Równie łatwo dokonuje się płatności za zakupy. Aliexpress współpracuje z polskimi pośrednikami e-płatności, jakimi są PayU i Przelewy24. Umożliwiają oni dokonanie opłaty za pomocą karty płatniczej, przelewu bankowego i mechanizmu Blik. Ten ostatni właśnie nawiązał bezpośrednią współpracę z platformą e-handlową, co jeszcze bardziej zwiększ wygodę zakupów.

Blik na Aliexpress to dopiero początek.

REKLAMA

Ominięcie pośrednika skraca czas wykonywania zakupów. Zamiast zatwierdzać kolejne formularze wygenerowane przez pośrednika wystarczy podać kod Blik wygenerowany przez aplikację naszego banku do formularza na Aliexpress, zatwierdzić płatność w aplikacji bankowej i gotowe. Ta bliska integracja umożliwi w nieodległej przyszłości zaimplementowanie kolejnego mechanizmu, jakim jest One Click Blik.

One Click Blik pozwoli na zapamiętanie Aliexpress jako zaufanego odbiorcy płatności, co zlikwiduje konieczność podawania kodu. Wystarczy wskazać metodę płatności Blik, następnie zatwierdzić z powiadomienia z aplikacji bankowej płatność – i już. Pozostaje tylko czekać na przesyłkę – oby bez towarzyszącego jej listu od podejrzliwego celnika.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA