REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Dzisiaj piąte urodziny Wiedźmina 3. Wszystkie gry z serii dostępne w promocyjnych cenach

Trudno nie czuć dumy z Wiedźmina 3. Gra polskiego studia powszechnie jest postrzegana na świecie jako jedna z najbardziej udanych gier w historii gatunku. Posiadacze pecetów i konsol Xbox One mogą ją zdobyć dziś za przysłowiowe grosze.

19.05.2020
12:54
Wiedźmin 3 i jego urodzinowa promocja. Bardzo tanio na PC i konsolach
REKLAMA
REKLAMA

Saga książek o Wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego zdobyła całkiem przyzwoitą popularność na innych rynkach niż polski – a na naszym ma już status kultowej. Doczekała się też ekranizacji – jednej stworzonej przez Heritage Films i Telewizję Polską, drugiej przez Netflixa. Powstały też trzy gry RPG autorstwa studia CD Projekt RED. Jednak to właśnie ta ostatnia, trzecia część, opatrzona podtytułem Dziki Gon, stała się fenomenem na skalę wręcz absurdalną. I trudno się temu dziwić.

Gra bowiem nie tylko bazowała na fantastycznym i bardzo dojrzałym materiale źródłowym, jakim były książki Sapkowskiego, ale na dodatek sama w sobie była zrealizowana genialnie. Świetna opowieść, różnorodność przygód, znakomita mechanika i bardzo wysoki poziom techniczny superprodukcji od CD Projekt RED sprawiły, że obok Dzikiego Gonu trudno przejść obojętnie. Gra ujmowała niemal każdego, kto się z nią zmierzył. Nawet ja – zdecydowanie preferujący science-fiction nad fantasy – spędziłem z Wiedźminem 3 kilkadziesiąt godzin swojego życia i bawiłem się doskonale.

Czy jest jakiś gracz, który jeszcze nie zagrał w Wiedźmina 3? Wątpię. Ale z okazji jego piątych urodzin przygotowano rewelacyjną promocję.

Wiedźmin 3 jest tymczasowo dostępny na platformie GOG w cenie niecałych 50 zł. Wystarczy odwiedzić usługę – w aplikacji lub przez stronę internetową – i skorzystać z promocji. Nie trzeba się przy tym przesadnie śpieszyć: wiedźminowa wyprzedaż potrwa jeszcze przez sześć dni.

Dodatkowo, również na GOG-u, można się zaopatrzyć we wszystkie gamingowe produkcje CD Projektu związane z Wiedźminem. Pierwsza część gry dostępna jest w cenie poniżej 5 zł, druga za niecałe 6 zł – co możemy uznać za opłaty symboliczne. Jeżeli wśród nas są osoby, które nabyły Wiedźmina 3, ale nie zdecydowały się na dokupienie do niego fabularnych dodatków, te również są dostępne w bardzo niskich cenach. Można je kupować osobno lub w pakiecie.

Wiedźmina 3 mogą też wypróbować wszyscy abonenci Xbox Game Pass w wersji na konsole Xbox One. Usługa to wydatek 40 zł miesięcznie, w zamian oferująca nielimitowany dostęp do ponad 200 gier objętych jej katalogiem. Wśród nich, rzecz jasna, konsolowe przygody Geralta z Rivii.

Wiedźmin 3 został również przeceniony na platformie PlayStation: edycja gry roku, zawierająca wszystkie dodatki i rozszerzenia, jest do kupienia na PlayStation Store w cenie niecałych 60 zł.

REKLAMA

Niestety w momencie oddania tekstu do publikacji nie była dostępna żadna promocja na Wiedźmina 3 w wersji na konsolę Switch. Trzymam mocno kciuki by to się niebawem zmieniło – będzie bardzo miło uaktualnić powyższy tekst o informację o promocji na mobilną wersje jednego z najlepszych RPG-ów w historii cyfrowej rozrywki. Choć po cichu podejrzewamy, że większość z naszych Czytelników grę CD Projektu ma już w swoim posiadaniu i zna ją na wylot.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA