REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Komputery Surface Laptop 3 samoczynnie pękają. Microsoft zwróci pieniądze poszkodowanym

Microsoft z bardzo dużym opóźnieniem, ale w końcu zareagował na doniesienia o pękających wyświetlaczach Surface Laptopa 3. Firma weźmie koszty napraw na siebie – w tym tych, które się już odbyły.

09.05.2020
10:05
Wyświetlacze Surface Laptop 3 pękają. Microsoft zwróci pieniądze
REKLAMA
REKLAMA

W lutym bieżącego roku pojawiły się liczne doniesienia od pierwszych nabywców sztandarowego laptopa Microsoftu. Niestety, dość niepokojące: niektórym użytkownikom pękły w komputerach wyświetlacze. Użytkownicy ci przy tym zarzekali się, że nie upuścili sprzętu, nie obili go o nic ani nie wykonywali z nim żadnych niebezpiecznych czynności – wyświetlacz miał pękać sam.

Ustalono też, że problem ten dotyczy przede wszystkim wersji bez obicia Alcantarą – choć niemożliwym było ostateczne tego potwierdzenie. Dziś, dopiero po kwartale, Microsoft zakończył własne śledztwo w tej sprawie. I przyznaje, że problem faktycznie występuje. Na szczęście firma zachowa się odpowiednio.

Darmowa naprawa pękniętego wyświetlacza dla posiadaczy komputerów Surface Laptop 3.

Microsoft twierdzi, że w kilku rzadkich przypadkach mała, niemalże niewidoczna cząstka ciała obcego która dostanie się do środka komputera może wywołać pęknięcie ekranu. A że ta jest tak mała, użytkownikom zdaje się, że wyświetlacz pękł w sposób spontaniczny.

REKLAMA

Osoby które zostaną dotknięte tym problemem powinny się skontaktować z działem pomocy technicznej firmy. Jeżeli komputer dopiero teraz uległ awarii, zostanie naprawiony nieodpłatnie. Jeżeli naprawiliśmy go na własną rękę – bo zgłoszenie na serwis gwarancyjny wcześniej zostało przez firmę odrzucone – również jesteśmy proszeni o kontakt celem zwrócenia pieniędzy za serwis.

Microsoft zaznacza że darmowym programem naprawy objęte są tylko uszkodzenia wyświetlacza na omawiany wyżej sposób. Jeżeli uderzyliśmy lub upuściliśmy sprzęt, niezmiennie będziemy musieli go naprawić na własną rękę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA