REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Sprzęt
  3. Technologie
  4. Tech

Niespodziewany wysyp nowości Microsoftu: nowy Surface Go, Surface Book i słuchawki

Dość niespodziewanie Microsoft zapowiedział nowe wersje swojego najtańszego oraz najdroższego przenośnego peceta. Surface Book 3 i Surface Go 2 będą znacznie użyteczniejsze. Na tym nie koniec nowości.

surface go 2 surface book 3 surface headphones 2 surface earbuds
REKLAMA
REKLAMA

Od dość dawna było wiadomo, że Surface Book, Surface Go i Surface Headphones doczekają się nowych wersji. Wiedzieliśmy też o planowanym wprowadzeniu na rynek słuchawek dousznych. Spodziewaliśmy się jednak jakiegoś wirtualnego wydarzenia mającego zapowiedzieć te produkty – tymczasem Microsoft ograniczył się do zapowiedzenia ich na swoim blogu. Przyjrzyjmy się więc nowościom.

Surface Go 2 – najlepiej sprzedający się tablet Microsoftu ma szansę stać się czymś faktycznie użytecznym

Wybaczcie subiektywny hejt na samym początku tekstu, ale uważam tablet Surface Go za skazę w dość atrakcyjnej ofercie Microsoftu. Urządzonko to sprzedaje się najlepiej ze wszystkich urządzeń Surface, ale – jak jestem przekonany – głównie dlatego, że jest od reszty komputerów Microsoftu znacznie tańsze, a przy okazji jest dość ładne. Niestety, jest i tak stanowczo za drogie, oferując bardzo rozczarowująca wydajność przy jeszcze gorszym czasie pracy na akumulatorze – za i tak dość wysoką cenę.

Jak będzie z Surface Go 2? Trudno powiedzieć bez własnoręcznych testów. Tablet nie zmienił istotnie swojej formy, nadal możemy kupić go razem z doczepianą klawiaturą i rysikiem, oraz w wersji z wbudowanym modemem LTE Advanced. Nie zmienił się też rozmiar urządzenia, choć za sprawą cieńszych ramek urósł jego wyświetlacz PixelSense – do przekątnej 10,5 cala.

surface go 2 surface book 3 surface headphones 2 surface earbuds class="wp-image-1141330"

To co jednak rodzi szczególne nadzieje to nowa wersja tabletu z procesorem Core M ósmej generacji. Układ ten nadal nie jest zbyt szybki, ale do prostej pracy i rozrywki z powodzeniem powinien wystarczyć. Trzymajmy kciuki za to, by również zapewnił dłuższy czas pracy na akumulatorze i wyższą kulturę pracy od wykorzystywanych w Surface Go układów Pentium Gold.

Tablet zyskał też lepszy zestaw mikrofonów i lepszą, 5-megapikselową kamerkę, dzięki czemu ma lepiej sprawdzać się w wideorozmowach.

Surface Go 2 dostępny będzie w kolorach platynowym, czarnym, czerwonego maku i lodowego błękitu. W sklepach pojawi się 12 maja. Jego najtańsza wersja, której specyfikacji jeszcze nie znamy, ma kosztować 2 tys. zł. Więcej na jego temat dowiecie się ze strony produktowej.

Surface Book 3 to już w zasadzie mobilna stacja robocza

Forma komputera się nie zmieniła. To nadal notebook z odczepianym wyświetlaczem i umożliwiającym to fikuśnym zawiasem. Niezmiennie ma być to również obiekt westchnień tych, którzy potrzebują szczególnie wydajnego, a przy okazji dość bajeranckiego przenośnego komputera. Choć nie każdy może sobie na niego pozwolić – cena jest zaporowa. Na szczęście odświeżony Surface Book 3 ma czym kusić.

Ma być o połowę wydajniejszy od Surface Booka 2, zapewniając przy tym do 17,5 godz. czasu pracy na akumulatorze. Nadal możemy wybierać pomiędzy wersję z 13- i 15-calowym wyświetlaczem PixelSense o wysokiej rozdzielczości. Za wydajnośc komputera mają odpowiadać Intel Core CPU 10. generacji oraz GPU w formie, do wyboru, GeForce GTX lub Quadro RTX. Komputer można wyposażyć w do 32 GB RAM i w najszybszy w historii Surface’ów dysk SSD.

Komputer w najtańszej wersji ma kosztować 8 tys. zł. Więcej na jego temat dowiecie się ze strony produktowej.

Surface Headphones 2 mają być wygodniejsze od słuchawek pierwszej generacji. No i w końcu dostępne są kompaktowe Surface Earbuds.

surface go 2 surface book 3 surface headphones 2 surface earbuds class="wp-image-1141333"

Microsoft podretuszował mechanizm wyciszania szumów w następcy Surface Headphones. Oferuje 13 ręcznie regulowanych poziomów redukcji hałasu, a także – jak zapewnia firma – mamy odczuć ogólną poprawę jakości dźwięku, która akurat i tak stoi już na całkiem wysokim poziomie w słuchawkach pierwszej generacji. Podobno poprawiono też największą wadę Surface Headphones, a więc czas pracy na akumulatorze: dwójki mają wytrzymać do 20 godzin bez ładowania akumulatora. Słuchawki pojawią się w sprzedaży 6 czerwca w cenie 1200 zł.

Nowością w ofercie są słuchawki douszne. Surface Earbuds są sterowane dotykowo za pomocą zewnętrznego panelu na dowolnej ze słuchawek. Podobnie jak Surface Headphones, również i Surface Earbuds za sprawą mobilnej aplikacji mogą odczytywać nam na głos emaile z Outlooka, umożliwiają też dyktowanie treści do aplikacji Office. Słuchawki kupimy za 1000 zł, dostępne będą od 12 maja na tej stronie.

I jeszcze jedna rzecz. Stacja dokująca Surface Dock 2.

REKLAMA
surface go 2 surface book 3 surface headphones 2 surface earbuds class="wp-image-1141339"

Suface Dock 2 jest podłączany magnetycznie do złącza Surface Connect. Służy oczywiście do rozmnożenia portów w naszych urządzeniach Surface, zachowując przy tym obsługę szybkiego ładowania akumulatora. Pojawi się też jego mniejsza wersja w formie USB-C Travel Hub. Surface Dock 2 kosztuje 1300 zł, a Microsoft USB-C Travel Hub 600 zł.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA