REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Sukces polskiej gry - koszty Train Station Renovation zwróciły się w dobę. Porty na konsole przesądzone

Train Station Renovation to kolejna po Drug Dealer Simulator produkcja tworzona w Polsce, która potrzebowała zaledwie 24 godzin na platformie Steam, aby pokryć pełne koszty produkcji. Powstałe w 2017 r. studio Live Motion Games nie mogło zadebiutować lepiej.

05.05.2020
15:52
Sukces polskiej gry. Train Station Renovation z zyskiem po 24 godzinach
REKLAMA
REKLAMA

Firma PlayWay odnosi kolejny sukces na rynku nisko- oraz średnio-budżetowych gier komputerowych. Kilka dni temu współfinansowany przez PlayWay Drug Dealer Simulator od studia Movie Games odniósł znaczny sukces komercyjny. Symulator dilera narkotyków zwrócił się w zaledwie dzień od debiutu na platformie Steam. Dzisiaj dokładnie ten sam scenariusz powtarza inna spółka-córka należąca do PlayWay. W studio Live Motion Games mają powody do radości.

 class="wp-image-1140433"

Train Station Renovation zwrócił się po 24 godzinach od premiery.

W ciągu pierwszego dnia obecności na cyfrowym rynku, Train Station Renovation znalazł prawie 20000 nabywców. Gra sprzedawana w formie wczesnego dostępu (Early Access) została wyceniona na 46 złotych, z uwzględnieniem 15-procentowego rabatu rozruchowego z okazji debiutu. Atrakcyjna cena sprawiła, że polski produkt wylądował na moment na pierwszym miejscu bestsellerów platformy Steam, przebijając nawet tak głośne i oczekiwane tytuły jak Mount & Blade II: Warband czy Gears Tactics.

Dobry, dynamiczny start sprawił, że stosunkowo niskobudżetowa produkcja już po pierwszym dniu odzyskała środki wydane na jej powstanie. PlayWay jest mistrzem na skalę świata, jeśli chodzi o budżetowanie projektów z ograniczoną pulą środków, a Train Station Renovation jedynie to potwierdza. To właśnie PlayWay dał w 2017 r. zielone światło dla powstania Live Motion Games, mającego być kolejnym istotnym podmiotem w portfolio ponad stu podmiotów (!) założonych, finansowanych lub współfinansowanych przez giganta PlayWay.

W komentarzu dla Spider's Web prezes studia Live Motion Games zwraca uwagę na to, jak istotne jest odpowiednie zarządzenia środkami, a także dbałość o wrażenia graczy:

Przystępując do produkcji mieliśmy już dane, które wskazywały na potencjał gry. Wynika to z naszej strategii - badamy pomysły zanim podejmiemy decyzję o poniesieniu kosztów produkcji (...). Niemniej - zawsze istnieje ryzyko, że gra będzie negatywnie odebrana przez rynek. Nasz biznes polega na redukcji ryzyka. Gracze są naszymi klientami, dlatego pod uwagę bierzemy ich opinie oraz sugestie odnośnie gry, które potem wprowadzamy w życie. Robimy to coraz lepiej, a gracze to doceniają w recenzjach. Wiedząc kto jest naszym klientem i czego oczekuje, możemy trafnie podejmować strategiczne decyzje o współpracy, celem zwiększenia skali sprzedaży.     

 class="wp-image-1140436"


Michał Kaczmarek, szef Live Motion Games

Live Motion Games zmierza na NewConnect, a studio ma już w planach kolejne projekty.

Firma jest już po emisji udziałów. Następnym krokiem będzie przekształcenie studia w spółkę akcyjną, a potem - już w 2021 r.- wejście na NewConnect. W tym samym czasie Live Motion Games będzie udoskonalać Train Station Renovation oraz pracować nad zupełnie nowymi tytułami. W planach studia jest m.in. Car Trader Simulator pozwalający wcielić się w dealera samochodowego, ratujący ludziom życie Rescue Medic czy Bakery Simulator polegający na… yep, zgadliście.

Osobiście najbardziej ciekawi mnie Chernobyl Liquidators Simulator, będący na wczesnym etapie produkcji. Zamiast mutantów i paranormalnych zjawisk gracze zmierzą się tam z promieniowaniem, z kolei sama gra wydaje się być silnie inspirowana kapitalnym serialem Chernobyl od HBO. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę preferencje klientów PlayWay, to Car Trader Simulator zapowiada się na największy komercyjny sukces LMG. Memy z Mirkiem handlarzem już wiszą w powietrzu.

Sukces gry Train Station Renovation w zasadzie przypieczętował los tego tytułu na konsolach. Nie wiadomo jednak, czy za port dla platform Sony i Microsoftu odpowiedzą sami twórcy, czy też może jeden z dziesiątków innych podmiotów współpracujących z PlayWay, wyspecjalizowanych w produkcji portów konsolowych. Drugi scenariusz wydaje się bardziej prawdopodobny.

 class="wp-image-1140424"
REKLAMA

Każdy z was może wypróbować Train Station Renovation.

Na platformie Steam znajdziecie samodzielną produkcję Train Station Renovation - First Job, będącą interaktywnym prologiem dla właściwej gry. To właśnie w darmowym First Job poznacie podstawowe mechaniki rozgrywki oraz odświeżycie pierwszą stację kolejową. Tytuł pobierzecie bez żadnych opłat z tego miejsca. Nie musicie się martwić o wymagania sprzętowe, ponieważ polska produkcja zadziała nawet na starym, rozgotowanym ziemniaku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA