REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Odporny na wodę i pył telewizor QLED. Bo przecież wszyscy marzyliśmy o kinie domowym na tarasie

Samsung The Terrace to najnowszy pomysł koreańskiego producenta na wyróżnienie się z tłumu. Odpowiednio zabezpieczony telewizor może posłużyć do gier wideo, filmów, meczy i seriali również w naszym ogrodzie.

22.05.2020
10:42
samsung the terrace
REKLAMA
REKLAMA

Samsung nie przestaje zaskakiwać formą swoich telewizorów. Po imitującym obraz The Frame, ozdobnym Serifie i Sero z wyświetlaczem obracającym się do portretowych nagrań z telefonu przyszedł czas na kolejne kuriozum jakim jest The Terrace. Zwłaszcza że w tym szaleństwie jest nie tylko metoda, ale i potencjalnie – przynajmniej dla niektórych – całkiem wysoka użyteczność.

Samsung The Terrace to, jak jego nazwa sugeruje, telewizor przeznaczony do powieszenia na tarasie. Dostępny jest w 55-, 65- i 75-calowej wersji. Pracuje pod kontrolą systemu Tizen, ale współpracuje też z rozwiązaniami Apple’a z AirPlay 2 na czele.

Samsung The Terrace – z danych technicznych wynika, że to jeden z topowych QLED-ów w specjalnej oprawie.

Telewizor jest odporny na pył i wodę (na poziomie IP55), podobnie jak jego pilot i możliwy do dokupienia dodatkowy soundbar. Sprawdzi się nie tylko podczas wieczornego grilla, ale również i w słoneczny dzień – zdolny jest emitować obraz z szczytową jasnością nawet 2000 nitów. Dodatkowo pokryty jest powłoką antyreflektywną, dzięki czemu odbija niewielką ilość słonecznych odblasków.

REKLAMA

Powinien też zapewnić bardzo dobry kontrast za sprawą mechanizmu wygaszania Direct Full Array 16X, a powłoka z nanokryształów (Quantum dot) powinna zapewnić świetną reprodukcję kolorów. Będzie się też bardzo dobrze nadawał do transmisji sportowych za sprawą jego 240-hercowej matrycy. Fanów gier ucieszą funkcje dynamicznego dostosowywania kontrastu i bardzo niski input lag.

Telewizor niestety na razie dostępny będzie wyłącznie na rynku amerykańskim i kanadyjskim. Na szczęście do Europy ma trafić jeszcze w tym roku. Póki co jednak musimy podać amerykańskie ceny, a są to 3,5 tys. dol. (55 cali), 5 tys. dol. (65 cali) i 6,5 tys. dol. (75 cali).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA