REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Revolut Junior już w Polsce. To jeden z prostszych sposobów na finanse dziecka

Revolut Junior właśnie trafił do Polski. To nowa usługa, która pomoże oswoić dziecko z finansami, a jednocześnie da kontrolę nad jego wydatkami.

13.05.2020
9:19
revolut junior
REKLAMA
REKLAMA

Revolut Junior to usługa, która jakiś czas temu pojawiła się w Wielkiej Brytanii, a od dziś jest dostępna również w Polsce. Usługa jest skierowana do dzieci i młodzieży w wieku 7 - 17 lat, które od teraz mogą mieć swoją kartę płatniczą i aplikację do zarządzania finansami. Finanse dziecka są widoczne w nowej sekcji oryginalnego Revoluta, a więc rodzic (lub opiekun prawny) może kontrolować wydatki dziecka.

„Użytkownicy lubią nasze aplikacje za ich intuicyjność, szybkość i łatwość obsługi. Dostosowując Juniora do potrzeb rodziców i dzieci, postawiliśmy przede wszystkim na funkcjonalność i bezpieczeństwo. Przykład? Bywa, że młodzi nie mają jeszcze swojego numeru telefonu. Stworzyliśmy, więc bezpieczny i łatwy w obsłudze system autoryzacji oparty o jednorazowe, szyfrowane kody QR. Pracujemy już nad kolejnymi funkcjami Juniora, które udostępnimy w najbliższych miesiącach” - powiedział Michał Gurgul, backend developer, Revolut Junior (krakowskie biuro Revolut)

Revolut Junior póki co tylko z płatnymi kontami

Nowa usługa na razie jest skierowana do posiadaczy płatnych kont Revolut Premium i Metal. Ci pierwsi mogą założyć konta Revolut Junior dwójce dzieci, a ci drudzy - piątce.

Usługę Revolut Junior aktywuje się z poziomu aplikacji rodzica. W zakładce „konta Junior” można podać dane dziecka potrzebne do założenia konta, a następnie zamówić kartę płatniczą. Oczywiście jest też możliwość zasilenia rachunku dziecka, przy czym przelewy docierają natychmiast. Rodzic ma też kontrolę nad funkcjami karty dziecka, np. transakcjami online. Do tego może otrzymywać powiadomienia o transakcjach dokonywanych przez dziecko.

Dziecko może korzystać z karty płatniczej niezależnie od tego, czy ma już smartfona.

Smartfon jest jednak przydatny, bo pomaga dziecku kontrolować swoje finanse, m.in. przez dostawanie powiadomień o transakcjach. Aplikacja Revolut Junior to uproszczona wersja dużego Revoluta, więc można w niej również podejrzeć stan konta czy historię wydatków i wpływów.

Usługa na razie jest bardzo prosta, ale są już plany na rozwój. Revolut zamierza dodać do Juniora odnawialny limit wydatków, cykliczne doładowania konta (czyli stałe kieszonkowe), funkcje oszczędzania, raporty o wydatkach, wyznaczanie zadań i celów finansowych, a nawet sekcję z poradami finansowymi dla dzieci.

REKLAMA

Płatne plany Revoluta potrzebne do założenia konta Junior kosztują 29,99 zł miesięcznie w przypadku Revoluta Premium i 49,99 zł miesięcznie w przypadku Revoluta Metal.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA