Gry  / News

Pierwsza czerwcowa gra PS Plus pojawi się na PlayStation 4 już 26 maja. To Call of Duty: WWII

Picture of the author

Pierwsza gra do pobrania bez dodatkowych opłat wliczana do czerwcowego PS Plusa pojawi się już pod koniec maja. Będzie nią pierwszoosobowa strzelanina Call of Duty: WWII.

W tym roku Mikołaj czerwiec przyjdzie wcześniej. Posiadacze abonamentu PS Plus będą mogli pobrać jedną z darmowych gier już 26 maja 2020 r. Jest nią bardzo udana odsłona popularnej serii strzelanin, czyli drugowojenne Call of Duty: WWII. Dlaczego CoD-a pobierzemy jeszcze w tym miesiącu? Najprawdopodobniej ma to związek z amerykańskim świętem.

Poniedziałek 25 maja to w USA Memorial Day.

Memorial Day jest amerykańskim świętem państwowym, służącym upamiętnieniu żołnierzy poległych podczas służby wojskowej dla światowego mocarstwa. To bardzo ważna data w północnoamerykańskim kalendarzu. Zapewne właśnie z tej okazji Sony zdecydowało się na włączenie do oferty PS Plus gry, która pokazuje bohaterstwo amerykańskich żołnierzy w trakcie drugiej wojny światowej, walczących na terenach okupowanej Europy.

Call of Duty: WWII to jedna z najlepszych odsłon popularnej serii w ostatnich latach. Co prawda aktualne Modern Warfare nie ma sobie równych pod względem zawartości, wsparcia i nowych treści, ale to właśnie WWII zdobyło moje serce za sprawą świetnej kampanii. Tak dobrej, tak dopieszczonej i tak wciągającej przygody dla jednego gracza nie było w Call of Duty od lat.

Czytaj: Kampania w Call of Duty: WWII to najlepsza przygoda dla jednego gracza od czasu Modern Warfare

Warto dodać, że wraz z filmową kampanią posiadacze PS4 otrzymają rozbudowany moduł wieloosobowy. Co prawda brakuje w nim epickich starć na kilkadziesiąt osób w stylu Modern Warfare, ale WWII posiada za to unikalny tryb z atakującymi i broniącymi, koncentrujący się wokół drużynowego wypełniania zadań. Łącząc to wszystko w całość, abonenci PS Plusa otrzymują naprawdę złożony produkt, dla graczy solo oraz miłośników sieciowej rywalizacji.

Wciąż nie wiadomo, jaka będzie druga gra w PS Plus.

Za to korzystając z okazji, warto przypomnieć o promocji na roczny abonament dla konsol PlayStation 4. Sony rozpoczęło wyprzedaż Days of Play, dzięki której 12 miesięcy abonamentu zdobędziemy za 168 zł. Sugerowana cena rocznego PS Plusa wynosi z kolei 240 zł. Jeśli gracie przez Internet i abonament jest dla was niezbędny, warto pomyśleć o jego kupnie. Wtedy będziecie musieli odnowić subskrypcję dopiero… podczas następnego Days of Play i następnej promocji.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst