REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Netatmo prezentuje nową wersję Kamery Zewnętrznej. Od teraz ma wbudowany alarm

Dotychczasowej wersji Kamery Zewnętrznej od Netatmo nie można było wiele zarzucić. Może to, że potrafiła tylko poinformować nas o nieproszonym gościu na naszym terenie, ale nie potrafiła go skutecznie odstraszyć. Teraz, wraz z debiutem nowej podwersji, w końcu się to zmienia. 

28.05.2020
12:50
Netatmo prezentuje nową Kamerę Zewnętrzną. Ma wbudowany alarm
REKLAMA
REKLAMA

Nowa, dodatkowa odsłona Kamery Zewnętrznej właściwie nie różni się wizualnie od egzemplarza, który testowałem. Mam nawet dziwne wrażenie, że wykorzystano dokładnie te same grafiki promocyjne, co przy okazji premiery poprzedniej wersji. I w sumie dobrze - moim zdaniem kamera od Netatmo to jeden z najładniejszych sprzętów tego typu i zmiana w wyglądzie mogłaby nie wyjść mu na dobre.

 class="wp-image-1156069"

Co więc nowego pojawia się tym razem?

Syrena alarmowa i to nie byle jaka, bo potrafiąca generować dźwięk o głośności 105 dB. Jej zasada działania jest prosta - jeśli kamera wykryje niepokojący ruch w naszym ogrodzie (na dokładnie tych samych zasadach, co w Kamerze Zewnętrznej bez alarmu), wyśle nam powiadomienie na telefon. Jeśli uznamy, że faktycznie na naszym terenie pojawił się ktoś, kogo nie powinno tam być, możemy zdalnie uruchomić alarm.

Czy te 105 dB to dużo czy mało? O tym napiszę już pewnie bardzo niedługo, bo z tego co wiem, egzemplarz testowy jest już w drodze do mnie i niedługo na jakiś czas zwita na mojej ścianie. Bardzo przy tym doceniam pomysł na dodanie syreny alarmowej - w obecnym układzie, jeśli nie ma nas w domu, możemy się najwyżej przekonać, że ktoś do nas wtargnął i... to właściwie tyle. Możemy pędem ruszyć do domu. W nowej podwersji możemy spróbować odstraszyć go alarmem - co pewnie w wielu przypadkach zakończy się sukcesem.

Jakie jeszcze różnice w stosunku do wersji bez alarmu?

Tak właściwie to żadne. Cytując samego producenta:

Inteligentna Kamera Zewnętrzna z Alarmem jest wyposażona w zewnętrzny, wbudowany alarm, podczas gdy Inteligentna Kamera Zewnętrzna tego nie posiada. Wszystkie pozostałe funkcje Inteligentnej Kamery Zewnętrznej z Alarmem, takie jak światło zewnętrzne, czujnik ruchu, noktowizja, prosta instalacja, ostrzeżenia w czasie rzeczywistym itp. są podobne do tych, jakimi cechuje się Inteligentna Kamera Zewnętrzna (z wyjątkiem alarmu wymienionego powyżej). Każda z tych Kamer jest kompatybilna z Amazon Alexa, Google Assistant i Apple HomeKit. Te dwa urządzenia są dostępne z bezpłatną dostawą w sklepie Netatmo, zalecane ceny brutto obu produktów również się różnią.

Mamy więc prosty wybór - albo kupujemy Kamerę Zewnętrzną z alarmem, albo bez niego. Zgodnie z cenami z oficjalnego polskiego sklepu Netatmo, syrena wymaga dopłaty ok. 160 zł - wersja podstawowa kosztuje 1399 zł, natomiast wersja z alarmem - 1560 zł. Niewielka różnica, szczególnie biorąc pod uwagę, że Kamera Zewnętrzna Netatmo nigdy nie należała do najtańszych produktów.

REKLAMA

Nie mogę się już doczekać testów. Choć chyba moi sąsiedzi nie będą do nich aż tak entuzjastycznie nastawieni...

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA