Huawei chce wyróżnić się swoimi motywami. Najlepszy twórca otrzyma 20 tys. dol.

Lokowanie produktu

Rozwijając ofertę swoich usług mobilnych, Huawei nie zapomina również o udostępnianiu swoim użytkownikom  możliwości personalizacji ich smartfonów. Robi to za pośrednictwem Motywów Huawei, dzięki którym upiększymy nasz telefon i wesprzemy sztukę niezależną.

21.05.2020 13.49
Huawei organizuje konkurs dla twórców motywów. Główna nagroda to 20 tys. dol.

Płatne motywy, tapety i czcionki dostępne za pośrednictwem aplikacji Motywy Huawei wspierają bezpośrednio artystów odpowiedzialnych za ich stworzenie. Świetnym pomysłem chińskiego producenta jest to, że użytkownicy mogą wykorzystywać te prace, pobierając je za Punkty Huawei.

Motywy Huawei - twoja codzienna dawka sztuki

Co więcej, w ramach zapewnienia najwyższej jakości udostępnianych prac, Huawei współpracuje z największymi muzeami i organizuje warsztaty dla twórców chcących spróbować swych sił w mobilnym świecie.

Takie podejście chińskiego producenta zaowocowało chociażby współpracą z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu i z wieloma organizacjami opiekującymi się najbardziej znanymi dziełami sztuki na świecie. W Motywach Huawei znajdziemy chociażby obrazy, które wiszą w muzeum w Luwrze, czy zbiór prac mistrza surrealizmu, Salvadora Dali, którego kolekcja rzeźb i sztuki współczesnej pojawiła się na platformie Huawei dzięki nawiązaniu współpracy z Dalí Universe.

Huawei namawia wszystkich artystów do współpracy. Zachętą jest 300 tys. dol. w puli nagród.

W ramach wzbogacania swojej galerii motywów, firma Huawei zorganizowała konkurs dla wszystkich chętnych twórców. Tegorocznym hasłem przewodnim jest #VisionaryArt, które jest jednocześnie zadaniem konkursowym. Twórcy, których prace będą nawiązywać najlepiej do motywu wizjonerskiej sztuki mogą liczyć na nagrody pieniężne. Artyści mają do swojej dyspozycji cztery kategorie: Motywy, Tapety, Tarcze Zegarowe i Miasta. Prace zgłaszane w tej ostatniej mają nawiązywać do chińskich metropolii. Szczegóły dotyczące udziału w konkursie znajdziecie tutaj.

Oprócz 20 tys. dol. za pierwsze miejsce, Huawei nagrodzi również zwycięzców w trzech kategoriach: Gwiazda Jutra, Artysta Międzynarodowy i Niesamowity Animator. Do tego wszystkiego dochodzą również tzw. nagrody specjalne i wyróżnienia.

Do wzięcia udziału w konkursie wystarczy talent, znajomość wybranego programu graficznego i zapoznanie się z bezpłatnymi narzędziami do tworzenia motywów, które udostępnia sam producent.

Prezentowanie swoich prac na cyfrowej platformie pozwala na dotarcie do szerszej publiczności. Szczególnie teraz, w czasie pandemii, kiedy muzea i prezentowana w nich sztuka pozostają zamknięte dla odwiedzających. A ze sprzętów Huawei korzysta 600 mln ludzi. I to codziennie. Warto się postarać.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

*Materiał powstał przy współpracy z firmą Huawei

Lokowanie produktu
Najnowsze