REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Microsoft wzywa graczy do bicia rekordu. W Pasjansa gra 35 mln ludzi, ale to za mało, by pobić Minecrafta

Microsoft pochwalił się, że udało mu się już sprzedać 200 mln kopii gry Minecraft, co jest absolutnym rekordem branży. Nieco obruszeni twórcy windowsowego Pasjansa mówią potrzymaj mi piwo – i jeszcze dziś planują ustanowić swój własny nowy rekord.

22.05.2020
12:18
microsoft solitaire collection
REKLAMA
REKLAMA

O fenomenie Minecrafta słyszał prawdopodobnie każdy. Microsoftowy sandbox mający za zadanie rozwijać kreatywność zdobył szczególną popularność wśród najmłodszych graczy, choć bawią się nim również ludzie w dowolnym wieku. Ów fenomen jest jednak czymś należącym do historii nowoczesnej. Przynajmniej jeżeli przyrównamy go do innego gamingowego klasyka, również ze stajni Microsoftu.

30 lat temu pojawił się WIndows 3.0, a na nim Pasjans.

Dokładnie 30 lat temu Microsoft wprowadził do sprzedaży system Windows 3.0. W zestawie systemowych aplikacji po raz pierwszy pojawił się Pasjans (Microsoft Solitaire), a więc prosta gra w układanie wirtualnych kart do gry.

Prawdopodobnie twórcy tej prostej gry nigdy nie przewidzieli jak gigantyczną popularność ta zdobędzie. Pasjans raczej nie skradł serca fanom gier typu Doom czy Fallout, ale niezmiennie od trzech dekad pozwala się odprężyć zmęczonym żmudną pracą księgowym, urzędnikom, sekretarkom i wielu innym przyklejonym przymusowo do komputera pracownikom.

microsoft solitaire collection class="wp-image-1152025"

Od dłuższego czasu microsoftowy Pasjans nie jest już związany ściśle z Windowsem. Microsoft Solitaire Collection – bo tak oficjalnie nazywa się ta gra – jest dostępny również w wersjach na iOS-a, iPadOS-a, Androida oraz jako aplikacja webowa.

Jak podają twórcy Microsoft Solitaire Collection, ekhem, znaczy się Pasjansa – gra co miesiąc rejestruje 35 mln aktywnych graczy z ponad 200 krajów.

A jej twórcy, prawdopodobnie zainspirowani sukcesem kolegów i koleżanek odpowiedzialnych za Minecrafta, wzywają swoich fanów do bicia rekordu świata w liczbie ułożonych pasjansów w ciągu doby.

Zachęcają do pobrania gry i zabawy, a każde przejście gry zbliża społeczność jej fanów do upragnionego sukcesu.

REKLAMA

Microsoft Solitaire Collection jest dostępny pod tymi adresami:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA