Oprogramowanie  /  News

Microsoft Office z pełną obsługą gładzika i klawiatury w iPadzie. Po co nam Surface?

Picture of the author

Już najbliższej jesieni urządzenia z systemem iPadOS staną się dużo bardziej użyteczne w pracy. Przynajmniej jeżeli pracujemy w usłudze Office. Oprogramowanie Microsoftu zostanie przystosowane do trybu desktopowego iPada.

Apple niedawno wprowadził prawdziwą rewolucję do swoich iPadów. Tablety zyskały pełną obsługę kursora – a więc możliwość ich wygodnej obsługi za pomocą myszki lub gładzika. To rewelacyjne wieści dla tych z nas, którzy szukają w iPadzie prostego, taniego i niezawodnego komputera do lżejszej pracy.

Z klawiatury i myszki lub gładzika można już korzystać we wszystkich aplikacjach na iPada. Nie wszystkie jednak były projektowane z myślą o desktopowym trybie pracy, mając interfejs całkowicie zoptymalizowany pod obsługę za pomocą palca. To będzie się powoli zmieniać. W tym w przypadku aplikacji, dla których nowość w iPadOS-ie wydaje się wręcz stworzona.

Microsoft Office, Word, Excel i PowerPoint będą dostosowane do pracy z klawiaturą i myszką do iPada.

Tak przynajmniej wynika z informacji nieoficjalnie uzyskanych przez The Verge. Word, Excel i PowerPoint mają w pełni wykorzystać udogodnienia zapewniane przez desktopowy tryb pracy iPada już tej jesieni. Tyczyć się ma to również aplikacji Microsoft Office, która już jest dostępna na iOS-a i która w przyszłości ma stanowić alternatywę dla dedykowanych aplikacji Office dla iPadOS-a.

To mile widziany obrót wydarzeń i po prawdzie dość spodziewany. Microsoft od dawna stawia na świadczenie jak najwyższej jakości usług niezależnie od tego jakiego sprzętu czy systemu używamy. Bez wątpienia na tym bardzo mocno korzystamy – choć warto odnotować, że rewelacyjna wersja Office’a dla iPada to jeden powód mniej by interesować się tabletową kontrpropozycją Microsoftu, jaką jest Surface Go.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst