REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Microsoft Office z pełną obsługą gładzika i klawiatury w iPadzie. Po co nam Surface?

Już najbliższej jesieni urządzenia z systemem iPadOS staną się dużo bardziej użyteczne w pracy. Przynajmniej jeżeli pracujemy w usłudze Office. Oprogramowanie Microsoftu zostanie przystosowane do trybu desktopowego iPada.

09.05.2020
10:39
Microsoft Office na iPada z pełną obsługą myszki i gładzika
REKLAMA
REKLAMA

Apple niedawno wprowadził prawdziwą rewolucję do swoich iPadów. Tablety zyskały pełną obsługę kursora – a więc możliwość ich wygodnej obsługi za pomocą myszki lub gładzika. To rewelacyjne wieści dla tych z nas, którzy szukają w iPadzie prostego, taniego i niezawodnego komputera do lżejszej pracy.

Z klawiatury i myszki lub gładzika można już korzystać we wszystkich aplikacjach na iPada. Nie wszystkie jednak były projektowane z myślą o desktopowym trybie pracy, mając interfejs całkowicie zoptymalizowany pod obsługę za pomocą palca. To będzie się powoli zmieniać. W tym w przypadku aplikacji, dla których nowość w iPadOS-ie wydaje się wręcz stworzona.

Microsoft Office, Word, Excel i PowerPoint będą dostosowane do pracy z klawiaturą i myszką do iPada.

REKLAMA

Tak przynajmniej wynika z informacji nieoficjalnie uzyskanych przez The Verge. Word, Excel i PowerPoint mają w pełni wykorzystać udogodnienia zapewniane przez desktopowy tryb pracy iPada już tej jesieni. Tyczyć się ma to również aplikacji Microsoft Office, która już jest dostępna na iOS-a i która w przyszłości ma stanowić alternatywę dla dedykowanych aplikacji Office dla iPadOS-a.

To mile widziany obrót wydarzeń i po prawdzie dość spodziewany. Microsoft od dawna stawia na świadczenie jak najwyższej jakości usług niezależnie od tego jakiego sprzętu czy systemu używamy. Bez wątpienia na tym bardzo mocno korzystamy – choć warto odnotować, że rewelacyjna wersja Office’a dla iPada to jeden powód mniej by interesować się tabletową kontrpropozycją Microsoftu, jaką jest Surface Go.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA