REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Podróże

LOT startuje. Wracają wybrane połączenia, ale pasażerów przywitają nowe zasady

Pandemia koronawirusa nadal trwa, ale LOT już nieśmiało przebąkuje o ponownym wzniesieniu się jego samolotów w powietrze. Przewoźnik wyjaśnia, jakie będą obowiązywały teraz zasady podczas podróży lotniczych oraz na lotniskach.

19.05.2020
18:05
Nowa siatka połączeń LOT i zasady wymiany biletów
REKLAMA
REKLAMA

Ze względu na koronawirusa polskie granice zostały zamknięte, a samoloty — uziemione. Ta sytuacja nie będzie jednak trwała w nieskończoność. LOT szykuje się do wznowienia działalności, ale nie ma co liczyć na to, że podróże samolotem będą tak samo wygodne jak wcześniej.

LOT wraca — znamy nową listę połączeń

Zawieszenie lotów zagranicznych zostało co prawda przedłużone do 14 czerwca, ale już 1 czerwca po niemal dwumiesięcznej przerwie wracają loty pasażerskie na trasach krajowych. LOT na start planuje realizować 30 lotów dziennie.

Połączenia lotnicze, które zostaną otwarte, będą odbywały się pomiędzy takimi miastam jak Warszawa, Kraków, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Rzeszów, Szczecin i Zielona Góra. Pasażerowie będą musieli się jednak pogodzić z pewnymi niedogodnościami.

Jeśli chodzi o ceny, to mają być one bardzo atrakcyjne, a loty w jedną stronę bez bagażu mają kosztować nawet 99 zł.

Prowadzony będzie też program bezpłatnej wymiany biletów za odwołane loty pomiędzy 15 marca a 15 czerwca na takie z nowej siatki połączeń — byleby trasa się zgadzała. Osoby, które skorzystają z tej oferty, otrzymają 30-procentowy kupon rabatowy na kolejny bilet.

W przypadku, gdy klienci mają ważny bilet, który nie został zrealizowany, będą mogli zmienić zarówno termin, jak i trasę podróży. W tym przypadku za samą wymianę nie będzie się płacić, ale cena biletu zostanie przeliczona i możliwe, że trzeba będzie dopłacić, ale LOT ma pokrywać do 200 zł z ewentualnej dopłaty.

Wiemy już, jakie nowe zasady i dodatkowe procedury pojawią się na lotniskach oraz w samolotach.

Jak podaje portal RMF24.pl, każdej osobie, która wchodzi na lotnisko, będzie od teraz mierzona temperatura. Oznacza to, że może się okazać, iż w razie wystąpienia gorączki — nawet jeśli tak nie będzie związana z infekcją koronawirusem — nie zostaniemy wpuszczeni na pokład samolotu.

Zmieniają się również zasady odprawy, a od teraz trzeba będzie ją realizować obowiązkowo online lub w automatach. Pasażerowie korzystający z usług linii lotniczych LOT będą musieli również nosić maseczki, w tym w trakcie podróży. Ograniczona zostanie liczba posiłków, które będą pakowane.

Lotniska będą musiały przy tym odseparować przylatujących i odlatujących pasażerów, a niektóre sklepy pozostaną zamknięte.

REKLAMA

Krajowy przewoźnik obiecuje przy tym, że po każdym locie fotele, schowki, pokład itp. będą dezynfekowane, w tym środkami biobójczymi. LOT przypomina też, że filtry HEPA, w jakie wyposażone zostały samoloty, usuwają 99,9 proc. bakterii i wirusów z powietrza.

Jeśli zaś chodzi o nowe połączenia lotnicze, w tym zarówno krajowe, jak i te międzynarodowe, to na ich otwarcie nadal czekamy. Wszystko tu zależy od sytuacji epidemicznej. LOT informuje, że o kolejnych zmianach w ofercie będzie teraz informował z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA