REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Bezpłatne warsztaty Klubu Młodego Programisty przeniosły się do sieci. Zajęcia dla dzieci ruszą we wtorek

Już jutro startuje kurs kodowania Klubu Młodego Programisty online. To cieszące się popularnością bezpłatne warsztaty, na których najmłodsze dzieci mogą się uczyć programowania. 

18.05.2020
21:32
Programowanie dla dzieci
REKLAMA
REKLAMA

Jak czytamy na stronie, kurs oferuje rozwiązywanie zagadek, niebanalny sposób spędzania wolnego czasu, naukę logicznego myślenia i przede wszystkim dobrą zabawę, którą, to już tak przy okazji, za kilka lat może da się jakoś zmonetyzować.

Klub Młodego Programisty, czyli warsztaty programowania dla najmłodszych trzeba było przenieść do świata wirtualnego.

Klub działa od dwóch lat, ale dopiero w tym roku przeniesiony zostanie do świata online. Wirtualne kursy w jego ramach będą prowadzone w formie warsztatów. Wirtualne pokoje, w których miały się odbywać, przyjmują tylko 1000 osób, tymczasem zainteresowanie kursem znacznie przerosło oczekiwania organizatorów.

– Spodziewaliśmy się, że bezpłatne warsztaty programowania, do których może dołączyć każdy, kto ma dostęp do komputera i internetu, mogą cieszyć się dużym zainteresowaniem, ale nie spodziewaliśmy się aż tak dużego odzewu i to w tak krótkim czasie – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Było to jednak miłe zaskoczenie i postanowiliśmy wyjść mu naprzeciw. Nie zamknęliśmy rejestracji. Przygotowaliśmy też alternatywne rozwiązanie. Tak, aby każdy zainteresowany mógł wziąć udział w zajęciach – dodaje.

REKLAMA

Nowym rozwiązaniem jest rejestrowanie lekcji i transmitowanie ich na Facebooku programu i udostępnianie na YouTubie. Zajęcia przeznaczone są dla dwóch grup wiekowych. Pierwsza to uczniowie klas 1-3, których zajęcia będą odbywać się co wtorek od 17:30 do 18:30, druga to dzieci starsze chodzące do klas 4-6, one będą miały zajęcia w środy o tej samej godzinie. Kurs będzie trwać 10 tygodni, w każdym z nich odbędą się jedne zajęcia.

Na warsztaty nadal można się zapisywać, na stronie klubu, żeby wziąć w nich udział, trzeba wypełnić krótką ankietę. Zajęcia zaczynają się już w tym tygodniu odpowiednio 19 i 20 maja.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA