REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Wybierz produkty w domu, odbierz gotowe zakupy w sklepie. Kaufland wprowadza usługę click & collect

Kaufland to kolejna sieć marketów eksperymentująca z domowymi zakupami w oknie przeglądarki i aplikacji mobilnej. Dzięki usłudze click & collect wybierzemy interesujące nas produkty w domowym zaciszu, a do sklepu udamy się po odbiór gotowych zakupów.

21.05.2020
11:57
Kaufland wdraża click & collect: wybierz w domu, odbierz w sklepie
REKLAMA
REKLAMA

W czasach pandemii zakupy przestały sprawiać jakąkolwiek przyjemność. Z niewygodną maseczką na twarzy, pośród wielu innych ludzi, w zamkniętej przestrzeni, staramy się zdobyć jak najwięcej potrzebnych produktów w jak najkrótszym czasie. Wielu klientom towarzyszy przy tym stres, spowodowany strachem o zdrowie i życie. Dlatego sieci marketów prześcigają się w pomysłach na to, jak ułatwić i usprawnić zakupowy proces. Co nie jest łatwe w obliczu nowych, antywirusowych przepisów.

Kaufland postanowił, że przygotuje zakupy za klienta.

Usługa click & collect zostanie uruchomiona w sieci Kaufland już za tydzień, w formie pilotażowego projektu. Wezmą w nim udział markety z trzech polskich miast: Wrocławia (Legnicka), Bydgoszczy (Ludwika Solskiego) oraz Gliwic (Pszczyńska). Klienci robiący zakupy w tych placówkach będą mogli skorzystać z internetowego katalogu, tworząc koszyk zakupów online, bez wychodzenia z domu. Po dokonaniu wyboru produktów użytkownicy wybierają odpowiadający im przedział czasowy, w którym mogą odebrać i opłacić zakupy w sklepie.

W internetowym katalogu ma się znaleźć 1500 podstawowych towarów - głównie produkty żywnościowe, artykuły higieniczne czy kosmetyki. Dostęp do katalogu zostanie zapewniony także z poziomu dedykowanej aplikacji na smartfony i tablety, kompatybilnej z systemami Android oraz iOS. Zalogujemy się w niej przy wykorzystaniu kont Facebook, Google lub Twitter, bądź tworząc nowe konto w oparciu o skrzynkę e-mail.

Istotne jest to, że nawet wybierając się po odbiór zakupów do sklepu, możemy ograniczyć kontakt z innymi ludźmi. Dla usługi click & collect będzie wyznaczona dedykowana, osobna kasa, przy której opłacimy zamówienie gotówką lub kartą i odbierzemy gotowe, zapakowane zakupy.

 class="wp-image-1151332"

Jeśli click & collect zyska popularność, zostanie rozszerzone o inne sklepy.

REKLAMA

Kaufland podkreśla, że rozszerzenie programu o placówki w innych miastach może zostać przeprowadzone w bardzo krótkim czasie, o ile usługa spotka się z zainteresowaniem i pozytywnymi reakcjami klientów. Trzeba jednak zaznaczyć, że od następnego tygodnia program click & collect będzie dostępny jedynie w gliwickim, bydgoskim i wrocławskim supermarkecie.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA