REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Jedną z pierwszych gier na Unreal Engine 5 będzie Fortnite. Tytuł pojawi się na premierę PS5 i XSX

To już pewne: Fortnite pojawi się na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X w dniu premiery obu platform. Później najpopularniejsze battle royale na świecie będzie stopniowo przenoszone na nowy silnik Unreal Engine 5.

14.05.2020
21:11
Fortnite
REKLAMA
REKLAMA

Fortnite to gra wykorzystująca skalowalność popularnego silnika Unreal Engine 4. W tytuł możemy zagrać na PC, PS4, XO, Switchu, Androidzie oraz iOS. Za jakiś czas sieciowa strzelanina wyląduje na kolejnych platformach: konsolach nowej generacji PlayStation 5 oraz Xboksie Series X.

Epic Games chce wydać Fortnite równocześnie z premierą nowych konsol.

 class="wp-image-1058163"

Battle royale będzie zatem jednym z tytułów startowych dla platform Sony oraz Microsoftu. Oczywiście tutaj i tutaj grę pobierzemy za darmo. Możemy się również spodziewać, że bez problemu przeniesiemy cały progres i wszystkie zebrane skórki na nową generację sprzętu do grania. Epic od początku silnie stawia na standardy cross-play oraz cross-buy i nie widzę powodu, aby na nowej generacji miało być inaczej.

Gdy Fortnite zadebiutuje na PS5 i XSX, gra będzie działać na doskonale znanym Unreal Engine 4. Epic informuje jednak, że tytuł zostanie przeniesiony na nową generację silnika, to jest Unreal Engine 5. Właśnie pokaz UE5 zrobił na nas wczoraj tak wielkie wrażenie i jestem ciekaw, co zyska Fortnite na takiej migracji. Oczywiście poza szybszą deweloperką, globalnym oświetleniem, szybszymi czasami ładowania, dalszym zasięgiem widzenia, wyższą rozdzielczością oraz być może wyższą liczbą klatek na sekundę.

Konsolowe Fortnite w 120 fps-ach? Jestem na tak.

Wczesna wersja Unreal Engine 5 pojawi się na początku 2021 r.

 class="wp-image-1147255"
REKLAMA

Odczuwalnie później, ale wciąż tego samego 2021 r. możemy rozpocząć oczekiwanie na nowy silnik dla popularnej gry battle royale. Epic Games chce wykorzystać swoją dochodową produkcję jako doskonałą reklamę dla nowych narzędzi. Co prawda Fortnite nie jest tytułem przesadnie skomplikowanym wizualnie, ale. będzie bardzo dobrym przykładem skalowalności silnika Unreal Engine 5, działającego również na PS4 i XO, a w przyszłości także na Switchu oraz smartfonach i tabletach.

Zarówno Unreal Engine 5 jak i Fortnite to produkty Epic Games. Biorąc to pod uwagę, można przypuszczać, iż sieciowa strzelanina będzie jedną z pierwszych wysokobudżetowych produkcji działających na UE5. Z drugiej strony Epic Games ma ambitne plany przeniesienia Fortnite na nowy silnik, gdy ten będzie kompatybilny z aż dziewięcioma (!) platformami docelowymi. To może wydłużyć proces migracji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA