REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Ta naklejka to taki plasterek na kryzysową ranę. Instagram właśnie wprowadził ją w Polsce

Firmy dostają od Instagrama nowe narzędzie do walki z pandemią, tym razem ma ono formę... naklejki. 

05.05.2020
14:43
Naklejka na kryzys. Instagram wprowadza nowe narzędzia pomocy dla firm
REKLAMA
REKLAMA

Z pandemii i wywołanego przez nią kryzysu nie wszyscy wyjdziemy suchą stopą, część małych i średnich firm po prostu tego czasu nie przetrwa. W koszmarnie trudnej sytuacji znajdują się właściciele tych przedsiębiorstw, którzy z jednej strony nie są w stanie zarabiać w takich warunkach, a z drugiej nie mogą liczyć na odpowiednio duże poduszki finansowe. Lokalni rzemieślnicy, właściciele okolicznych restauracji, szefowie mniejszych księgarni - to tylko część długiej listy osób, które muszą zaciskać zęby i mieć nadzieję, że gdy odmrażanie gospodarki wejdzie w ostatnią fazę i wszystko wróci do choćby względnej normy, ich biznesy nadal będą istnieć.

W takiej sytuacji przedsiębiorcom przyda się każda pomoc, którą mogą dostać. Wprowadzona na Instagramie nowość pomoże im zmonetyzować zaangażowanie i sympatię skupionej wokół nich społeczności.

Karta podarunkowa Instagrama class="wp-image-1140388"

Instagramowa naklejka na budżetową ranę

Facebook wprowadza na polskim Instagramie karty podarunkowe. Będą one dostępne w dwóch formach. Będzie można je znaleźć na profilu firmy, gdzie będą miały postać przycisku oraz w Stories, gdzie przedstawione będą jako naklejki. Ta druga opcja jest o tyle ciekawa, że także zwykli użytkownicy będą mogli nawoływać w ten sposób do pomocy swoim ulubionym biznesom, umieszczając ich karty podarunkowe w swoich własnych Stories i szerząc informacje o możliwych rodzajach wsparcia.

Z karty podarunkowej będą mogli skorzystać ci użytkownicy Instagrama, którzy posiadają na nim konto biznesowe i skonfigurowali tę usługę z wybranym przez siebie partnerem (Square albo Kabbage). Dotknięcie karty podarunkowej przeniesie użytkownika na stronę rzeczonego, by tam dokonał opłaty.

REKLAMA
Karta podarunkowa Instagram class="wp-image-1140391"
Karta podarunkowa na profilu

W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie karty podarunkowe pojawiły się już niemal miesiąc temu, teraz jednak weszły także do Polski.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA