REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Huawei prezentuje nowe słuchawki bezprzewodowe Freebuds 3i. Tanie, ale z ANC

Huawei wprowadził właśnie do oferty w Europie nowe dokanałowe słuchawki bezprzewodowe. FreeBuds 3i nie kosztują majątku i wspierają ANC, czyli aktywną redukcję szumów.

06.05.2020
13:34
huawei-freebuds-3i 1
REKLAMA
REKLAMA

Huawei Freebuds 3 zadebiutowały w zeszłym roku. Te prawdziwie bezprzewodowe słuchawki cechował już wtedy atrakcyjny wygląd, który przywodził na myśl AirPodsy od Apple’a, a także niską cenę oraz wsparcie łączności Bluetooth 5. Wisienką na torcie było zaimplementowanie w nich technologii ANC, których jabłkowa konkurencja nie oferuje w tym segmencie cenowym.

W słuchawkach Huawei Freebuds 3, które przypominały zwykłe pchełki, nie było jednak dokanałowych gumek.

Chiński producent uznał, że najwyższa pora nawiązać walkę nie tylko z klasyczną wersją AirPods, ale również z AirPods Pro, czyli pierwszym zestawem Apple’a wspierającym ANC i dokanałowymi gumkami. Pomoże w tym zestaw będący następcą Huawei Freebuds 3, który nazwano Huawei Freebuds 3i.

Nowe słuchawki Huaweia mają nieco inną konstrukcję od poprzedników i mierzą 41,8 x 23,7 x 19,8 mm. Długi pałąk przywodzący na myśl końcówkę elektrycznej szczoteczki do zębów połączono tutaj ze słuchawką z typową dokanałową gumką (w czterech różnych rozmiarach), której brakowało w pchełkowych Huawei Freebuds 3.

Jeśli chodzi o dźwięk, to zastosowano tutaj 10-milimetrowe przetworniki oraz system trzech mikrofonów, który ma poprawić jakość rozmów. W obu słuchawkach znalazł się też sensor dotykowy, a dwukrotne tąpnięcie oraz ściśnięcie słuchawki pozwala kontrolować odtwarzanie oraz system aktywnej redukcji szumów.

Huawei Freebuds 3i otrzymały też nowe etui z powerbankiem.

W poprzednim modelu case, do którego odkłada się słuchawki, by się ładowały, miał okrągły kształt. Wyglądało to co prawda całkiem nieźle, ale było mało praktyczne. Huawei Freebuds 3i otrzymały zupełnie nowe etui w kształcie zaokrąglonego na krawędziach prostopadłościanu o wymiarach 80,7 x 35,4 x 29,2 mm.

huawei-freebuds-3i 2 class="wp-image-1141201"

Bezprzewodowe słuchawki Huaweia z ANC nie będą niestety zachwycały czasem pracy na jednym ładowaniu — każda słuchawka ma ogniwo o pojemności zaledwie 37 mAh. Producent podaje, że trzeba będzie je odłożyć do etui już po 3,5 godziny słuchania muzyki i 2,5 godziny rozmów.

Akumulator wbudowanego w nie powerbanka o pojemności 410 mAh, zapewni jedynie dodatkowe 14,5 godziny odtwarzania i 10,5 godziny rozmów. Ładowanie samych słuchawek ma trwać godzinę, a całego zestawu — 115 minut. Do ładowania etui wykorzystywany jest port USB-C.

Miłym zaskoczeniem jest natomiast niska cena.

Podczas gdy AirPods Pro wyceniono na astronomiczne 1199 zł, za Huawei FreeBuds 3i trzeba zapłacić jedynie 90 funtów w Wielkiej Brytanii. Na cenniki w innych krajach co prawda jeszcze czekamy jeszcze czekamy, ale spodziewamy się, że zestaw Huawei FreeBuds 3i w Polsce zostanie wyceniony na 599 lub 699 zł.

REKLAMA

Z początku słuchawki będą dostępne w kolorze białym i trafią do sprzedaży w Wielkiej Brytanii już 20 maja. W późniejszym terminie pojawi się też czarny wariant kolorystyczny. Na słuchawki Huawei FreeBuds 3i w tym kolorze trzeba będzie poczekać do 17 czerwca.

PS Huawei FreeBuds 3i będą działać z każdym urządzeniem wspierającym transmisję audio via Bluetooth, ale zaawansowane funkcje, takie jak wykrywanie tego, że słuchawka jest umieszczona w uchu, dostępne będą wyłącznie na smartfonach marki Huawei z EMUI 10.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA