REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Topowy smartfon w wersji dla wojska. Oto Samsung Galaxy S20 Tactical Edition

Samsung właśnie zaprezentował specjalną wersję swojego sztandarowego telefonu, która przeznaczona jest dla klientów z branży wojskowej. Do Galaxy S20 Tactical Edition wzdychać będzie też wielu entuzjastów zabawy w survival.

20.05.2020
19:43
galaxy s20 tactical edition
REKLAMA
REKLAMA

Telefony przeznaczone dla konsumentów – w szczególności te topowe modele – to urządzenia dość kruche. Smukłe, eleganckie, cieniutkie i zatopione w szkle aspirują do miana nowoczesnej biżuterii. Wystarczy jednak niefortunnie upuścić taki telefon na chodnik i już czeka nas kosztowna naprawa obudowy – albo dalsze użytkowanie potłuczonego wyświetlacza z ryzykiem pokaleczenia naszych palców.

Nic więc dziwnego że niezmiennie od dekad kwitnie nisza urządzeń wzmocnionych (ang. rugged). Pracownicy terenowi wykonujący swoje obowiązki w trudnych warunkach czy żołnierze na froncie nie potrzebują błyszczącego i eleganckiego telefonu. Oczekują, że ich cyfrowy PDA będzie funkcjonował w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach. Niektórzy producenci mają całe linie produktowe przeznaczone wyłącznie dla takich klientów. Inni tworzą specjalne wersje smartfonów dostępnych również na konsumenckim rynku.

Jednym z najświeższych przykładów takich urządzeń jest zaprezentowany właśnie Samsung Galaxy S20 Tactical Edition.

Telefon ten bazuje na amerykańskiej odmianie zwykłego Galaxy S20. Znajdziemy w nim więc układ Snapdragon 865 z 12 GB RAM i 128 GB pamięci oraz akumulator o pojemności 4000 mAh. Zestaw aparatów również brzmi znajomo: tylni moduł składa się z głównego 12-megapikselowego aparatu z optyczną stabilizacją obrazu, 64-megapikselowego teleobiektywu i 12-megapikselowego szerokokątnego. Z przodu znajduje się 10-megapikselowa kamerka.

galaxy s20 tactical edition class="wp-image-1151038"

Na tym jednak podobieństwa się kończą. Opracowany wspólnie z amerykańskim departamentem obrony smartfon potrafi łączyć się z radiem taktycznym i systemami misyjnymi. Wyposażono go też w moduł równoległej łączności Ethernet by możliwe było błyskawiczne połączenie z powyższymi systemami. Telefon też obsługuje Wi-Fi 6, sieć 5G oraz Private SIM.

Galaxy S20 Tactical Edition potrafi też przechodzić w tryb noktowizyjny – automatycznie wyłączając podświetlenie ekranu podczas korzystania z noktowizora – oraz tryb stealth, w którym wyłączana jest łączność radiowa. Obsługuje też wojskowe platformy programowe: ATAK, APASS, KILSWITCH i BATDOK. Bezpieczeństwo danych zapewnia Samsung Knox pracujący wespół z podwójnym szyfrowaniem DualDAR.

REKLAMA

Telefon będzie do kupienia od trzeciego kwartału bieżącego roku. Nie znajdziemy go jednak w sklepach, a wyłącznie u wybranych przedstawicieli handlowych Samsunga, obsługujących klientów z branży militarnej. Cena nie została podana.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA