REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Składany Samsung Galaxy Fold Lite będzie w cenie normalnego smartfona

Według niepotwierdzonych informacji z dobrego źródła, Samsung jest w trakcie projektowania znacznie tańszej wersji hybrydowego, elastycznego telefonu Galaxy Fold. Kompromisy wersji Lite wydają się zdecydowanie do przyjęcia. Możliwa cena będzie niewiele wyższa niż modelu Samsunga Galaxy S20 Ultra.

14.05.2020
10:36
samsung galaxy fold
REKLAMA
REKLAMA

Galaxy Fold niezmiennie jest obiektem westchnień wielu entuzjastów najnowszych technologii w elektronice konsumenckiej. Co prawda głównie ich – hybrydowy konwertowalny w tablet telefon komórkowy Samsunga jest absurdalnie drogi, a jakby tego było mało, bardzo kruchy i podatny na fizyczne uszkodzenia. Oferuje jednak w zamian niemały efekt wow, gdy po jednym ruchu ręką zwykły telefon zamienia się w tablet, z dużym wyświetlaczem bez żadnej przerwy w formie plastikowej ramki dzielącej go na dwie części.

Wygląda na to, że Samsung planuje udostępnienie tej nowoczesnej technologii większej liczbie konsumentów. Jak wynika ze źródeł redakcji XDA-Developers, firma pracuje nad sporo tańszym Galaxy Fold Lite. Czym ma się różnić od droższego modelu.

Elastyczny Samsung Galaxy Fold Lite – co wiemy o tańszej wersji telefonu?

Na szczęście poczynione przez Samsunga oszczędności wydają się być rozsądne. Urządzenie będzie pozbawione modemu 5G, który na razie i tak przyda się nielicznym i do nielicznych celów. Wersji Lite będzie też bliżej do tabletu niż do telefonu: wewnętrzny, duży i elastyczny wyświetlacz zostanie zachowany w pierwotnej wersji (co oznacza również brak warstwy ochronnej, którą wprowadzono w elastycznym Galaxy Z Flip) ale znacząco zmniejszony będzie pomocniczy wyświetlacz do trybu telefonu – jego rozmiar ma przypominać ten ze wspomnianego wyżej Flipa.

Telefon mimo tego ma oferować wysoką wydajność za sprawą procesora Snapdragon 865. Nie powinno też zabraknąć miejsca na dane: użytkownik ma mieć do dyspozycji niecałe 256 GB przestrzeni. Co udało się osiągnąć tymi kompromisami?

REKLAMA

Samsung ponoć celuje w cenę detaliczną 1,1 tys. dol – a więc nadal będzie drogo, ale jednak w cenie telefonu z wysokiej półki. Kosztujący w okolicach 10 tys. zł zwykły Galaxy Fold to urządzenie nadal nieosiągalne dla większości konsumentów. Nie jest jednak jasne czy tego bardziej typowego klienta nie odstraszy niska trwałość elastycznego wyświetlacza. Przekonamy się o tym prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA