REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Prestiż po polsku. Gadu-Gadu sprzedaje krótkie numery za tysiaka

Gadu-Gadu żyje. Zdziwieni? Mało tego, sprzedaje też, za całkiem spore pieniądze, numery GG. Chętni?

26.05.2020
13:02
Prestiż po polsku. Gadu-Gadu sprzedaje krótkie numery za tysiaka
REKLAMA
REKLAMA

Gadu-Gadu to kultowy polski komunikator. Gdyby ktoś obudził mnie w środku nocy, zaświecił latarką w oczy i kazał wyrecytować mój pierwszy numer GG, zrobiłbym to bez zająknięcia. I to stojąc na baczność jak do hymnu.

Dziś jest Messenger, WhatsApp i dziesiątki innych komunikatorów, ale kiedyś to były czasy.

Dziś czasów nie ma, ale Gadu-Gadu pozostaje miłym wspomnieniem. Nawet jeżeli obecna usługa jest cieniem dawnej legendy. Jeszcze w połowie pierwszej dekady XXI w z Gadu-Gadu korzystało kilka milionów użytkowników. Komunikator był wzorowany na ICQ. Jego historia jest bardziej złożona, bo zaczęło się od aplikacji SMS-Express, która była czymś w rodzaju huba dla bramek SMS. Wersja 3.0 SMS-Express została przechrzczona na Gadu-Gadu, które zapamiętało większość użytkowników. O dziejach polskiego Messengera pięknie opowiedział w swoim tekście Maciej Gajewski.

Choć Messenger i WhatsApp Facebooka są niezwykle popularne, prężnie działa Signal czy Telegram, a w Chinach rekordy bije WeChat firmy Tencent, GG nadal próbuje działać.

Właściciele zmieniali się często, ale GG w 2020 r. wciąż działa i sprzedaje złote numery.

W chwili powstawania tego tekstu użytkownicy mają do wyboru kilka możliwości.

 class="wp-image-1154035"

W sklepie GG można nabyć numer 3-cyfrowy wyceniony od 600  do 1000 zł. Najtańsza wersja to zwykłe numery typu 932 czy 219. Za 1000 zł kupimy już takie typu: 510, 930 czy 160.

Jeżeli jeszcze nie poczuliście prestiżu, przeczytajcie, co mają do powiedzenia właściciele komunikatora:

Prestiż to detale, które zawsze przemawiają na Twoją korzyść. To niuanse, które budują Twój wizerunek w oczach innych. 3-cyfrowy numer GG da Ci poczuć to, co dostępne jest nielicznym.

3-cyfrowy numer VIP zagwarantuje Ci przynależność do elitarnego klubu, nie mówiąc już o tym, jak bajecznie łatwy jest on do zapamiętania!

Tańszy jest 4-cyfrowy numer. Ten kosztuje od 400 do 500 zł. Za wyższą kwotą nabyć możemy np. numer 1711. Nie pytajcie, dlaczego umieszczono go w kategorii Premium Lux.

5-cyfrowy numer to wydatek rzędu od 100 do 200 zł. Oprócz tego do nabycia jest 9-cyfrowy numer GG Phone za 500 zł.

Spieszcie się, liczba numerów GG jest ograniczona.

REKLAMA

Oczywiście żartowałem. Nigdzie nie musicie się spieszyć, bo posiadanie 3-, 4- czy 5-cyfrowego numeru GG nie może być oznaką prestiżu, choćby właściciele marki zaklinali rzeczywistość przy pomocy najbardziej wyrafinowanej magii.

Sprzedaż numerów to żerowanie bazowanie na sentymencie tych użytkowników, dla których Gadu-Gadu jest wspomnieniem wspaniałej przygody, gdzieś na początku umasowienia się polskiego internetu. Wspomnieniem tych trochę dziewiczych jak na nasze warunki czasów, gdy Gadu-Gadu było modnym i skutecznym narzędziem komunikacji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA