REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Twórcy Naszej Klasy mają nosa do gier. Ten Square Games zarabia dziesiątki milionów na łowieniu wirtualnych ryb

W ostatnich dniach mogliśmy przeczytać o miliardach Grupy CD Projekt oraz milionach PlayWaya, ale również w siedzibie innej polskiej spółki słychać wystrzały korków szampana. Twórcy Naszej Klasy - Popowicz i Pernal - zarobili w ciągu kwartału 35 mln zł. Wszystko dzięki wirtualnym rybom.

26.05.2020
18:02
Twórcy Naszej Klasy zarabiają miliony na wirtualnych rybach
REKLAMA
REKLAMA

Na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych możemy znaleźć kilkanaście spółek zajmujących się tworzeniem gier wideo. Poza gigantami takimi jak CD Projekt, PlayWay czy CI Games znajdziemy również mniejszych graczy, co by wskazać na Ten Square Games. Akcje tej spółki od początku 2020 r. rosną w błyskawicznym tempie, pobijając wszelkie wcześniejsze rekordy. W parze z kursem idą świetne wyniki finansowe, uzyskanie w sektorze mobile.

W najnowszym kwartale Ten Square Games zarobiło „na czysto” 35 mln zł.

 class="wp-image-1154671"

To więcej niż łączny budżet produkcyjny pierwszego Wiedźmina. Zdaje się jednak, że Ten Square Games nie ma zamiaru rywalizować z CDP oraz CI Games na polu gier stacjonarnych, dedykowanych konsolom oraz komputerom osobistym. Firma oparła swój model działania o sektor mobilny, gdzie ma do zaoferowania kilka zróżnicowanych produkcji. Najważniejszą z nich jest Fishing Clash, czyli łowienie ryb na smartfonie.

Fishing Clash to produkcja darmowa, do pobrania w Google Play oraz App Store, zarabiająca na mikro-transakcjach. W ciągu kwartału gracze zostawili aż 44 mln zł. wewnątrz tej jednej aplikacji. W połączeniu z innymi mobilnymi produkcjami, Ten Square Games może się pochwalić ponad 200-procentowym wzrostem przychodów względem analogicznego okresu sprzed roku. Łącznie daje to 95 mln zł przychodu, a także 35 mln zysku netto. Warto jednak zaznaczyć, że wyniki finansowe spółki wciąż są niższe o 4 proc. względem przewidywań analityków.

Ten Square Games to spółka założona przez twórców Naszej Klasy.

Maciej Popowicz

REKLAMA

Arkadiusz Pernal i Maciej Popowicz założyli TSG w 2011 r. Spółka weszła na Giełdę Papierów Wartościowych siedem lat później, z pierwszą wyceną na poziomie 350 mln zł. Dzisiaj wartość giełdowa Ten Square Games wynosi 3,8 mld zł. Gry w portfolio tego wydawcy to Fishing Clash (prawie 2 miliony aktywnych graczy), Huntling Clash, Wild Hunt, Let’s Fish, Magic Heroes, Golf Rush, SoliTales oraz Flip This House.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA