REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Facebook chce wspierać lokalne firmy. W aplikacji znajdziemy nową sekcję

Nowa sekcja promująca lokalne biznesy, nowy tag i, oczywiście, jeszcze więcej naklejek. Facebook ogłosił dalszą część planu walki z koronawirusowym kryzysem.

12.05.2020
15:10
Wspieranie lokalnych firm Facebook
REKLAMA
REKLAMA

Centra handlowe, choć są już otwarte, świecą pustkami. Odmrażanie gospodarki idzie powoli i nie wiadomo, jak wiele czasu minie, nim firmy i ich właściciele będą mogli wrócić do względnej choćby normy. Facebook wprowadza więc nowe narzędzia, które mają pomóc przedsiębiorcom przetrwać trudną epidemiczną rzeczywistość. W końcu ktoś musi te reklamy u nich kupować.

Nowe miejsce dla biznesu z twojej okolicy.

Na Facebooku pojawi się nowa sekcja, w której będą prezentowane tylko wpisy lokalnych firm. Tam będziemy mogli sprawdzić zarówno, jak radzi sobie w kryzysie nowo otwarte przedszkole z okolicy i czy zostało otwarte, jak i zerknąć, czy nasza ulubiona osiedlowa pizzeria zmieniła ostatnio menu i wreszcie oferuje także hawajską. Jeśli lubimy mieć rękę na gospodarczym pulsie i wyjątkowo interesują nas losy okolicznych firm, będziemy mogli zapisać się na wysyłane co tydzień powiadomienia z sekcji.

Facebook zapowiada, że już niedługo zobaczymy w swoich aktualnościach posty, które skierują nas ku tej sekcji.

Firmy blisko ciebie na Facebooku class="wp-image-1144969"
Nowa sekcja na Facebooku poświęcona lokalnym firmom

Wspieraj małe firmy i postuj na ich rzecz.

Ponadto, by pomóc firmom, Facebook po raz kolejny ma zamiar użyć na Instagramie mocy naklejek. Nowa nosi nazwę „Wspieraj małe firmy” i jest przeznaczona przede wszystkim dla użytkowników, którzy chcą okazać swoje wsparcie lokalnym przedsiębiorcom. Wszystkie oznaczone w ten sposób relacje będą ze sobą łączone. Dzięki temu od razu na swoim koncie będziemy mogli zobaczyć wszystkie lokalne bizesy wspierane przez naszych ulubionych influencerów i przez insta bombelki kolegów i koleżanek z liceum. Jeśli ktoś oznaczy w ten sposób relację, wywołana do tablicy firma będzie mogła się nią podzielić.

Na Facebooku odpowiednikiem naklejki ma być nowy tag „Na rzecz”.

Wspieraj małe firmy w stories class="wp-image-1144972"
Naklejka Wspieraj małe firmy

Łatwiejszy w obsłudze Messenger dla firm.

REKLAMA

Facebook obiecał także w poście na blogu, że wprowadzi wreszcie płynne przełączanie się między kontem prywatnym i firmowym na Messengerze, co powinno ułatwić przedstawicielom firm komunikowanie się z klientami za pomocą aplikacji.

W Centrum zasobów dla firm pojawiły zaś się informacje związane z koronawirusem i porady związane z zarządzaniem biznesem podczas pandemii.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA