REKLAMA

Empik rzuca rękawicę Spotify. Prezentuje streaming Empik Music

Empik Music to nowy serwis do streamingu muzyki. Empik zaczyna działać na tym samym rynku, co Spotify i Apple Music. 

06.05.2020 09.50
Empik rzuca rękawicę Spotify prezentuje streaming Empic Music
REKLAMA
REKLAMA

Wśród polskich sprzedawców treści kultury, takich jak książka, film i muzyka, Empik jest prawdziwym hegemonem, a jego marka jest niezwykle silna. W tym ostatnim segmencie firma chwali się zarówno sprzedażą fizycznych płyt (a nasz kraj ma 10. miejsce na świecie pod względem wolumenu sprzedaży muzyki na klasycznych nośnikach), jak i plików MP3, gdzie również ma pozycję lidera.

Empik uznał, że naturalnym krokiem będzie wejście na rynek streamingu muzyki.

Już wcześniej Empik działał w sieci. Jego aplikacja do zakupów łączyła światy online i offline, a do tego dochodzi sprzedaż cyfrowych treści w postaci e-booków i audiobooków. Empik Music, nad którym pracowano kilkanaście ostatnich miesięcy, to zaś kolejny krok w cyfrowej transformacji sklepu, którego historia sięga połowy ubiegłego wieku.

empik music class="wp-image-1141081"

Czego będzie można posłuchać w Empik Music?

W bazie znajdą się „miliony” utworów od takich wytwórni jak Sony, Warner i Universal. Lokalne treści będzie dostarczać polska e-Muzyka, do tego dochodzą niezależni globalni dostawcy treści. Bazie będziemy się przyglądać, ale Empik już teraz zapowiada, że pojawią się treści na wyłączność, a same utwory to nie jedyne, co platforma ma do zaoferowania.

Empik chce być postrzegany jako „ekspert od Muzyki”, a w ramach jego platformy pojawią się playlisty tworzone przez osobny znane — spodziewamy się nie tylko influencerów i blogerów, ale też dziennikarzy muzycznych. Firma nawiązała przy tym współpracę z m.in. z Wojciechem Mannem.

W bazie Empik Music dostępne będą też teksty piosenek — na start 800 tys. — ale „interfejs białkowy” cały czas pracuje nad dodawaniem kolejnych. Empik Music chce się tym samym kreować na partnera wieczorków karaoke.

empic music iphone class="wp-image-1141084"

Empik Music to serwis nie tylko dla mieszkańców miast.

Obecnie aż 38 proc. użytkowników serwisów streamingowych pochodzi z większych miast, a Empik chce to zmienić. Firma liczy na to, że osoby, które nie korzystały wcześniej z usług takich jak Spotify, skuszą się na Empik Music i ma na to niezły pomysł. W ramach nowego streamingu pojawi się nowy sposób płatności.

Wszyscy klienci, którzy będą chcieli skorzystać z Empik Music, będą mogli opłacić tę usługę w salonie dowolną metodą płatności. Oznacza to, że nie jest konieczne posiadanie karty płatniczej. Obsługa w salonach Empik pomoże w dodatku z instalacją i konfiguracją aplikacji na smartfonach klientów.

Ile trzeba zapłacić za Empik Music?

  • 1 miesiąc — 19,99 zł;
  • 3 miesiące —59,97 zł;
  • 6 miesięcy — 104,99 zł (17,50 miesięcznie);
  • 12 miesięcy — 199,99 zł (16,67 zł miesięcznie).

Skąd pobrać Empik Music?

Aplikacja dostępna jest już teraz w sklepach App Store oraz Google Play. Na razie nie mamy informacji o jej dostępności usługi w przeglądarce oraz na platformach Smart TV.

REKLAMA

Firma chwali się przy tym, że Empik Music będzie zintegrowany z ekosystemem usług Empiku, w tym z programem lojalnościowym, Empik Premium i innymi aplikacjami mobilnymi.

Empik zapowiada też, że będzie wspierał młode zespoły. Tak jak na półkach sklepu nie było miejsca, by zaprezentować je wszystkie, tak baza Empik Musik „jest nieograniczona”.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA