1. Spider's Web
  2. Technologie

Dyski twarde Skyhawk w nowoczesnych systemach monitoringu Kenik

Lokowanie produktu

Nie ulega wątpliwości, że pandemia koronawirusa zmieni świat. Zmienią się nasze zachowania, przyzwyczajenia, metody pracy. Naukowcy twierdzą, że bardziej uzależnimy się od technologii. Internet będzie odgrywał coraz większą rolę w naszym życiu. Będziemy postawieni przed koniecznością przechowywania i przetwarzania rosnącej liczby danych.

20.05.2020
15:53
Dyski twarde Skyhawk w nowoczesnych systemach monitoringu Kenik

Według badania IDC (International Data Corporation), sprzed pandemii, w 2025 r. w przestrzeni cyfrowej będzie ponad 175 zettabajtów danych, z czego około 10 proc. będą to dane kluczowe, szczególnie istotne dla naszej cywilizacji. Eksperci IDC określili je jako „hiperkrytyczne”, czyli takie, które będą miały bezpośredni wpływ na zdrowie i życie ludzi. Wśród nich, bardzo ważną rolę, będą pełniły zapisy z monitoringu, dokumentacja medyczna, dane z elektrowni atomowych czy z urządzeń nadzorujących transport lotniczy. Wyzwaniem stanie się bezpieczne przechowywanie takiej ilości informacji.

Pandemia wpłynie również na rozwój monitoringu. Nowoczesne systemy rejestracji i przetwarzania obrazu, pozwolą nam nie tylko na wczesną eliminację zagrożenia, ale pomogą w organizacji naszej pracy. Kamery termowizyjne, mogące rozpoznać osoby o podwyższonej temperaturze ciała (potencjalnie zarażone wirusem), czy inteligentne kamery zliczające przepływ ludzi, staną się powszechne. Będziemy zmuszeni oddać część naszej prywatności w zamian za bezpieczeństwo. 

Seagate Skyhawk - serce monitoringu Kenik

Podstawowym przeznaczeniem rejestratorów KENIK jest budowa wysokowydajnych systemów monitoringu, które mogą wspomagać zarządzanie przedsiębiorstwem. Zapis wideo, inteligentna analiza obrazu, możliwość integracji z zamkiem elektronicznym, czy systemem alarmowym umożliwiają zbudowanie kompleksowego zabezpieczenia firmy.

Najważniejszym elementem każdego systemu monitoringu jest miejsce, gdzie są składowane dane. Specjalistyczne dyski twarde w które są zaopatrzone rejestratory, pracują bowiem, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dedykowane do rejestratorów, pamięci masowe posiadają szereg rozwiązań niespotykanych w klasycznych dyskach desktopowych. 

Seagate , światowy lider w produkcji nośników pamięci, opracował linię dysków Skyhawk, przystosowanych do ciągłego zapisu obrazu w monitoringu wideo. Z uwagi na możliwość pracy pod dużym obciążeniem, niski poziom zużycia energii, długookresową niezawodność, jest to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań w magnetowidach cyfrowych czy rejestratorach sieciowych. Rejestratory KENIK zapisują na nich, obok obrazu z kamer, informacje związane z obsługą sztucznej inteligencji, między innymi analizę obrazu IVS czy dane do rozpoznawania twarzy.

Dyski Skyhawk, dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu ImagePerfect potrafią wspierać zapis oraz magazynować ponad 10 tys. godzin obrazu w wysokiej rozdzielczości i obsługiwać do 64 kamer na jeden dysk. Nominalne obciążenie nośników Skyhawk jest trzy razy wyższe od tego co oferują klasyczne desktopowe dyski twarde i sięga wartości 180 TB/rok. Specjaliści Seagate szacują średnią trwałość napędów Skyhawk na milion godzin bezawaryjnej pracy.

Wbudowane czujniki drgań wywołanych przez ruch obrotowy, pozwalają na pracę w systemach wielokieszeniowych, co umożliwia budowę macierzy dyskowych RAID. Serwomechanizmy Seagate AccuTrac zapewniają niezawodną wydajność podczas pracy w trudnych warunkach.

W rejestratorach KENIK, wyposażonych w dyski Skyhawk dane zapisywane są jednocześnie na dwóch nośnikach. Dzięki temu awaria jednego z dysków nie oznacza utraty plików.

Korzystając z wieloletniego doświadczenia w budowie i konfiguracji systemów monitoringu, do rejestratorów KENIK, rekomendujemy dyski twarde Seagate Skyhawk, które cechują się dużą trwałością i niezawodnością. Dane z monitoringu są szczególnie cenne, dlatego warto wybrać renomowane nośniki HDD. - podsumowuje specjalista do spraw systemów monitoringu Eltrox.pl - Krzysztof Olejniczak.   

W trosce o bezpieczeństwo zapisanych danych, Seagate objął wszystkie napędy linii Skyhawk 3 letnią gwarancją. Dodatkowo Seagate opcjonalnie oferuje program odzyskiwania danych RESCUE. Niezależnie od tego w jaki sposób dysk zostanie uszkodzony (działanie wirusa, awaria, czy celowe zniszczenie przez przestępcę), dysk można przekazać specjalistom z Seagate, którzy z ponad 90 proc. skutecznością przywrócą utracone dane.

Monitoring Kenik - zdalne zarządzanie przedsiębiorstwem

Rejestratory KENIK KG-NVR60832-I wyposażone w dyski twarde Skyhawk to centrum nowoczesnego inteligentnego systemu monitoringu. KENIK KG-NVR60832-I potrafi nagrywać obraz najwyższej jakości o rozdzielczości 4k z 32 kamer jednocześnie. 

Oprogramowanie, pozwala na rozpoznawanie twarzy i porównywanie ze wzorcem zapisanym w bazie danych. Wykrywane twarze są na bieżąco zapamiętywane, co umożliwia przeszukiwanie nagrań po wskazaniu zdjęcia danej osoby. Możliwe jest również ustawienie białej i czarnej listy ludzi, których można wpuścić do budynku. Rejestrator połączony z systemem alarmowym może uruchamiać syrenę, wtedy, gdy do firmy usiłuje wtargnąć osoba nieuprawniona.

Dzięki inteligentnej analizie twarzy, system może kontrolować pracowników przychodzących do biura i automatycznie zliczać ich czas pracy. Wystarczy, że kamera zauważy osobę, prześle informację do rejestratora, który wywoła odpowiednią procedurę np.: otworzy drzwi, rozbroi alarm, czy zapisze godzinę wejścia w bazie danych. 

Inteligentna analiza obrazu IVS umożliwia ustawienie zdarzeń na które rejestrator ma zareagować w zdefiniowany sposób. W przypadku: wykrycia intruza, przekroczenia określonej linii, opuszczenia określonego obszaru, czy zauważenia szybko poruszającego się obiektu, rejestrator może wszcząć alarm, zablokować drzwi lub wysłać email do administratora. Zwiększa to skuteczność monitoringu i bezpieczeństwo kontrolowanego obiektu.

Dyski Seagate Skyhawk z linii AI dedykowane do pracy w systemach inteligentnej analizy obrazu, posiadają szereg rozwiązań wspomagających system monitoringu oraz charakteryzują się czasem bezawaryjnej pracy na poziomie 1,5 mln. godzin przy obciążeniu 550 TB/rok. 

Obraz z systemu monitoringu, obok zapisu na dysku twardym może być przesłany na dysk w chmurze. Zapewnia to dodatkową kopię zapasową, która zabezpiecza nagrania. Rejestrator współpracuje z popularnymi usługami sieciowymi takimi jak Google Drive i Dropbox. 

Dzięki darmowej aplikacji uCloud Cam mamy możliwość zdalnego podglądu obrazu z kamery, na tablecie lub smartfonie. Daje to możliwość kontroli tego co się dzieje w przedsiębiorstwie z dowolnego miejsca na świecie. 

Inteligentny system monitoringu zbudowany w oparciu o rejestratory KENIK KG-NVR60832-I i dyski twarde z rodziny Skyhawk to rozwiązanie, które z powodzeniem zadba o bezpieczeństwo naszych miejsc pracy, biur, galerii handlowych, hoteli czy banków.

* Materiał powstał we współpracy z firmą Eltrox.

 class="wp-image-1155016"

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

Lokowanie produktu
Najnowsze