REKLAMA

Disco Elysium pójdzie teraz na (prawie) wszystkim. Zagłosuj na polskie tłumaczenie gry

Disco Elysium dla wszystkich! Po ogromnym i nieco zaskakującym sukcesie gry, twórcy zdecydowali się poszerzyć grupę odbiorców swojej perełki.  

14.05.2020 10.30
Disco Elysium po polsku
REKLAMA
REKLAMA

Disco Elysium to wyśmienity detektywistyczny RPG i jedna z najlepszych (o ile nie najlepsza) gier zeszłego roku. Ma wszystko, o czym marzą miłośnicy gatunku – oryginalną mechanikę, wyśmienicie napisane dialogi, przepiękną oprawę graficzną, a przede wszystkim pomysł na siebie i coś do powiedzenia. A teraz także niskie wymagania sprzętowe.

Nie potrzebujesz najnowszego komputera. Disco Elysium pójdzie na (prawie) wszystkim.

ZA/UM chce, żeby w Disco Elysium można było grać nawet na komputerach, które wiekiem dorównują tym stojącym w polskich urzędach. Firma skupiła się na optymalizacji i udało jej się sprawić, że najnowsze wymagania sprzętowe dla Disco spadły, jak to obrazowo ujmuje, do poziomu rowu Mariańskiego.

W praktyce w wypadku komputerów z Windowsem oznacza to: Windowsa 7 i DrectX11 z kompatybilną kartą graficzną (zintegrowaną lub dedykowaną z minimum 512 MB pamięci), 2GB RAM, Intel Core 2 Duo i 20 GB na dysku twardym.

Posiadacze Maców wystarczy, że będą mieć MacBooka Pro z połowy 2009 r., MacBooka Air z połowy 2012 r., iMaca z końca 2009 r., Maca Pro z końca 2008 r., albo Maca mini z 2009 r.

Disco Elysium po polsku? Zagłosuj na tłumaczenie.

ZA/UM chce usunąć także drugą barierę, która stoi między ich grą a potencjalnym graczem – barierę językową. Ta jest bowiem zaskakująco wysoka nawet  jak na RPG. Autorzy nie upraszają tekstów, nie boją się słów dłuższych niż dwie sylaby i potrafią gracza uraczyć ścianą tekstu z pseudointelektualnym monologiem i mnóstwem dziwacznych fraz. Do tej pory każdy, kto nie znał angielskiego naprawdę nieźle, tracił dużą część przyjemności z poznawania Renachol. Teraz to się zmienia.

Aktualnie Disco tłumaczone jest na hiszpański, koreański, rosyjski, portugalski-brazylijski, francuski i niemiecki, ale jest szansa także na polski. ZA/UN stworzył stronę, na której nie tylko informuje na bieżąco o postępach w pracy, ale także pozwala fanom głosować na język, w którym ma wyjść następne tłumaczenie gry. Polski w momencie pisania tego artykułu jest na drugim miejscu z niemal 13,5 tys. głosów. Wyprzedza nas tylko turecki.

REKLAMA

Na razie Disco jest dostępne tylko na PC, ale twórcy zapowiadają, że będzie można w nie zagrać jeszcze w tym roku na PlayStation 4, Xbox One oraz Switchu.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA