REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Ekskluzywne klasyki z PS4 trafią na Steama. Każdy z bezpłatną wersją demo

Heavy Rain, Beyond Two Souls i Detroit: Become Human zmierzają na Steama. Posiadacze pecetów zagrają w nie w czerwcu, ale już teraz można pobrać wersje demo.

26.05.2020
19:15
Heavy Rain, Beyond Two Souls i Detroit: Become Human wmierzają na Steama. Posiadacze pecetów zagrają w nie w czerwcu, ale już teraz można pobrać wersje demo
REKLAMA
REKLAMA

Heavy Rain, Beyond Two Souls i Detroit: Become Human to trzy rewelacyjne gry studia Quantic Dream. Pierwsze dwa tytuły debiutowały na konsoli PlayStation 3, choć doczekały się konwersji również na PS4. Detroit: Become Human to z kolei tytuł wydany na PlayStation 4.

Początkowo wszystkie trzy gry były tytułami ekskluzywnymi, wydanymi tylko na konsole Sony. W ubiegłym roku całe trio trafiło również na komputery osobiste, a konkretnie do oferty sklepu Epic Games Store. Nie jest to ulubiona platforma graczy, więc wiele osób czekało na debiut tych produkcji na Steamie. Producent zdradza, kiedy to nastąpi.

Heavy Rain, Beyond Two Souls i Detroit: Become Human trafią na Steam już 18 czerwca.

Gry mona będzie pobrać ze Steama już 18 czerwca. Jeśli zastanawiasz się, czy tytuły Quantic Dream przypadną ci do gustu, już teraz możesz pobrać bezpłatne wersje demonstracyjne Heavy Rain, Beyond: Two Souls i Detroit: Become Human.

Wszystkie tytuły są dostępne w polskiej wersji językowej, w tym w pełnym polskim udźwiękowieniu. Można też zdecydować się na same napisy w języku polskim.

Gry Quantic Dream są jedyne w swoim rodzaju.

Tytuły Quantic Dream od zawsze zachęcały swobodą wyborów. Są to gry przygodowe z elementami akcji, a niekiedy również survival horroru. Rozgrywka jest bardzo filmowa, a podczas gry sami decydujemy o przebiegu akcji. Każda gra ma wiele zupełnie różnych zakończeń. Możemy doprowadzić do optymistycznego zakończenia lub do kompletnej porażki, gdzie żaden z bohaterów nie doczeka do napisów końcowych.

Tym samym śmierć w grze potrafi być bolesna. W tradycyjnych tytułach po śmierci głównego bohatera oglądamy najcześciej planszę ładowania i dostajemy kolejną szansę na przejście kulminacyjnego momentu. U Quantic Dream po śmierci akcja toczy się dalej, tyle że w okrojonym składzie. Każda nasza decyzja ma konsekwencje na losy fabuły i na relacje między postaciami.

W Heavy Rain z 2010 r. wcielamy się czterech bohatrów powiązanych w pewien sposób z zagadką nieuchwytnego Zabójcy Origami. Wydana w 2013 r. Beyond: Two Souls opowiada historię dorastania Jodie (Ellen Page), dziewczynki o nadprzyrodzonych mocach, oraz Nathana Dawkinsa (Willema Dafoe), badacza zjawisk paranormalnych.

Detroit: Become Human z 2018 r. pokazuje świat przyszłości. Akcja dzieje się w Detroit, w którym przemysł motoryzacyjny ustąpił miejsca fabrykom androidów. Część z nich zaczyna przejawiać oznaki świadomości, co staje się ogromnym problemem.

REKLAMA

Ze swojej strony polecam wszystkie trzy tytuły, szczególnie jeśli w grach szukacie ciekawej historii.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA