REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Alior Bank kupuje namioty barierowe, które skutecznie izolują przed koronawirusem

Alior Bank na walkę ze skutkami pandemii COVID-19 w sumie przekaże 2 mln zł. Wsparcie dotyczy na przykład zakupu specjalnych namiotów barierowych - wynalazku Centrum Symulacji Medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

18.05.2020
17:06
Alior-Bank-Program-Bezcenne-Chwile
REKLAMA
REKLAMA

Pracownicy Grupy PZU, w tym Alior Banku, zebrali 200 tys. zł na pomoc w walce z koronawirusem. Drugie tyle dołożą poszczególne spółki wchodzące w skład Grupy. Pieniądze, w sumie 400 tys. zł, zostaną przeznaczone na zakup tzw. namiotów barierowych dla zakażonych. Łączna wartość pomocy finansowej spółek Grupy PZU dla szpitali i służb walczących z epidemią sięga już prawie 20 mln zł.

Do każdej złotówki przekazanej przez naszych pracowników bank dokłada drugą. Dzięki temu zwiększamy zakres pomocy dla personelu szpitali, które walczą o zdrowie zarażony osób - tłumaczy wona Duda, pełniąca obowiązki prezesa Alior Banku.

Alior Bank kupuje namioty barierowe

Zebrane w ten sposób 400 tys. zł ma być przeznaczone na zakup namiotów barierowych, czyli wynalazku Marcina Kaczora, kierownika Centrum Symulacji Medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Szczelnie odgradzają chorego od otoczenia, zapobiegając rozprzestrzenianiu się wirusa. Chronią inne osoby przed zakażeniem, a jednocześnie pozwalają lekarzom na przeprowadzanie niezbędnych zabiegów medycznych. Założenie było takie, żeby ten namiot działał jak zwykły plażowy - z możliwością rozłożenia jednym ruchem.

Co dzień odbieram niezliczoną liczbę telefonów z różnych miejsc Polski z pytaniami o namioty. Chcemy, by zaczęły służyć jak najszybciej. Przyczyni się do tego pomoc pracowników Grupy PZU. Jesteśmy wdzięczni za ich inicjatywę – mówi Marcin Kaczor.

Cieszę się, że nasi pracownicy bezinteresownie zaangażowali się w tak szczytną akcję - dodaje Iwona Duda.

Testy dla dzieci i laptopy do nauki zdalnej

W sumie na walkę ze skutkami pandemii Alior Bank przekaże 2 mln zł. Te pieniądze wydatkowano m.in. na przekazanie 1 mln zł - na rzecz Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie - na zakup sprzętu niezbędnego do przyjmowania chorych na COVID-19. Szpital Dziecięcy w Krakowie wsparto zaś zakupami materiałów biurowych.

Alior Bank sfinansował także zakup testów na obecność koronawirusa dla 200 dzieci - pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka, którzy w najbliższym czasie zaplanowane mieli różne zabiegi. Bank wspomógł także projekt telemedycyny i przekazał szpitalowi niezbędny wysokospecjalistyczny sprzęt komputerowy do zdalnych konsultacji z małymi pacjentami z oddziałów kardiologii, diabetologii i psychiatrii.

REKLAMA

Alior Bank zdecydował się także na wsparcie istniejącego od blisko 40 lat Stowarzyszenia Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci. Jednym z jego celów statutowych jest pomoc w rozwoju zainteresowań dzieciom szczególnie uzdolnionym. Alior Bank. kupił im sprzęt, który posłuży do nauki zdalnej m.in. uczniom z talentem muzycznym.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA