Masz rachunki w paru miejscach i chcesz mieć wygodny podgląd wszystkich? Alior Bank ma receptę: agregator kont

Lokowanie produktu

Alior Bank kolejny raz stosuje unijną dyrektywę PSD2. Tym razem na tej bazie udostępnił swoim klientom agregator kont, dzięki któremu mogą sprawdzać swoje rachunki w innych bankach.

28.05.2020 19.11
Alior-Bank-Program-Bezcenne-Chwile

Najpierw był uproszczony proces kredytowy, a teraz przyszedł czas na kolejne zastosowanie dyrektywy PSD2 przez Alior Bank. Tym razem chodzi o agregator kont, dzięki któremu będzie możliwość podglądu rachunków w innych bankach. Alior w ten sposób wykorzystuje status banku jako podmiotu trzeciego (ang. Third Party Provider, TPP), który może pozyskiwać z innych instytucji informacje o klientach, gdy wyrażą oni na to zgodę.

Iwona Duda, p.o. prezesa Alior Banku, przekonuje, że w ten sposób szybko reagują na zmieniające się potrzeby klientów. A korzystanie przy tej okazji z nowych technologii, w tym możliwości otwartej bankowości - pozwoli osiągnąć cele strategii „Więcej niż bank”.

Agregator kont od Alior Banku pokaże rachunki w 6 bankach

Z badań przeprowadzonych przez RBL_Innovation wynika, że około 40 proc. osób korzystających regularnie z usług bankowych poprzez Internet posiada konta osobiste w różnych bankach, a kolejne 20 proc. ma różne produkty w różnych instytucjach. I właśnie z myślą o nich Alior Bank udostępnił agregator kont. Rozwiązanie dostępne w Alior Online wykorzystuje usługę dostępu do informacji o rachunku płatniczym (AIS) wprowadzoną dyrektywą PSD2.

Obecnie agregator kont pozwala zobaczyć rachunki w sześciu bankach: Santander Bank Polska, ING Banku Śląski, Banku Pekao oraz PKO BP, mBanku oraz Millenium. Alior Bank ma w planach poszerzenie tej grupy o kolejne instytucje.

* Materiał powstał przy współpracy z Alior Bankiem

Lokowanie produktu
Najnowsze