REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

W tym świecie roboty są czczone jak bóstwa. Aegis Defenders do pobrania za darmo

Do niedzieli można dostać za darmo klucz na Seama do Aegis Defenders – platformówki 2D z elementami tower defense.

15.05.2020
11:25
Aegis Defenders gra co to
REKLAMA
REKLAMA

Humble Bundle zaczął od sprzedawania zestawów gier w bardzo promocyjnych cenach, kilka lat temu jednak jego działalność znacznie się rozrosła. Założono sklep, w którym znaleźć można między innymi e-booki, audiobooki, komiksy, a także zaczęto oferować usługę subskrypcji gier. Strona czasami rozdaje gry i inne dobra za darmo. Dziś można ty znaleźć Aegis Defenders za okrągłe 0 zł.

Gra Aegis Defenders za darmo class="wp-image-1147612"
Aegis Defenders

Aegis Defenders za darmo.

Nie dajcie się zwieść radosnym barwom. W tym postapokaliptycznym świecie roboty są czczone jak bóstwa, potężne artefakty mogą zmienić bieg historii, a czyhające za rogiem potwory robią to, co potwory robią najlepiej, próbują nas zabić. Gracz wciela się w postać Barta, inżyniera, który wraz ze swoją wnuczką Clu musi wyruszyć na poszukiwanie legendarnej broni – Aegis. Jej moc może zaważyć na losach świata.

Zacięte bitwy, w których bronimy się przed kolejnymi falami wrogów, przetykane są skakaniem po planszy, odkrywania barwnego świata i rozwiązywania zmyślnych zagadek, które stawiają przed nami twórcy.

W takcie gry nasza drużyna się rozrasta, a do Barta i Clu dołącza mnich Kaiim i złodziejka Zula. Każdy z bohaterów ma swój unikalny zestaw umiejętności, który pozwala mu pokonywać nowe oddziały wrogów, a także dysponuje własnymi wieżami obronnymi. Jeśli chcemy wygrać, musimy manewrować między bohaterami i łączyć wieże tak, by osiągnąć kombinację zdolną dać odpór nadciągającym zewsząd hordom.

To jednak nie koniec łączenia mechanik. Twórcy gry zdecydowali się dodać do dialogów system punktowy, co nie jest chyba najszczęśliwszym wyborem. Część graczy w recenzjach deklaruje, że nie rozumie, dlaczeg0 jedne odpowiedzi są punktowane wyżej niż inne, inni mówią, że presja zgadnięcia „odpowiedniej” odpowiedzi ogranicza radość odgrywania postaci. Sytuację ratują jednak zabawne dialogi i pełne uroku postacie.

Jedną z najjaśniejszych stron tego tytułu jest możliwość grania w niego lokalnie w dwie osoby. Gra jest wtedy nieco prostsza i bardziej ekscytująca.

Aegis defenders dialogi class="wp-image-1147600"
Aegis Defenders nagradza za dobre dialogi.

Gra wyszła na PC (również na MacOS), PlayStation i Switcha. W Humblu za darmo dostępny jest klucz do Steama. Oferta jest aktywna do 17:00 do niedzieli (17 maja), na aktywowanie klucza macie czas do 21 maja.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA