REKLAMA

Xiaomi pokazało zegarki dla dzieci. Rodzice będą mogli na nie dzwonić

Mi Kids Watch 4 oraz Mi Kids Watch 4 Pro to dwa nowe smartwatche w ofercie Xiaomi. Są przeznaczone dla dzieci i mają sporo sensu.

03.04.2020 15.25
Xiaomi Mi Kids Watch 4
REKLAMA
REKLAMA

W obecnych realiach dzieci raczej nie wychodzą z domu, ale w standardowych warunkach wielu rodziców szuka metody na kontakt z dzieckiem, niekoniecznie przy użyciu smartfona. Smartfony są zabronione w szkołach, a podczas zabawy na podwórku można je łatwo zniszczyć.

Jak w takim razie wysłać dziecku wiadomość? Znajomi rodzice dzieci w wieku szkolnym szukają rozwiązania w postaci smartwatchów lub smart opasek. To sprzęt w miarę tani i niezniszczalny, a może pełnić rolę komunikatora.

Nowe smartwatche Xiaomi powstały właśnie w takich celach.

Xiaomi Mi Kids Watch 4 to tańszy wariant.

Xiaomi Mi Kids Watch 4 class="wp-image-1120765"

Zegarek jest wodoodporny do głębokości 20 m. Jest wyposażony w ekran AMOLED o przekątnej 1,78 cala i zagęszczeniu pikseli na dobrym poziomie 326 ppi. Ekranik jest chroniony szkłem Gorilla Glass 3.

Najważniejsza jest jednak łączność, a tę zapewni wsparcie eSIM i połączeń głosowych 4G VoLTE. W tym celu na obudowie znalazł się zarówno głośniczek jak i mikrofon. Zegarek łączy się też z siecią Wi-Fi 802.11 b/g/n, jest wyposażony w Bluetooth 4.2, a nawet w NFC.

Do tego na pokładzie znalazła się łączność GPS, GLONASS i BEIDOU. Smartwatch jest też wyposażony w dwie kamerki, jedną do selfie (ukrytą w niewielkim notchu), drugą do fotografowania przed siebie. Nie należy spodziewać się świetnej jakości zdjęć, bowiem matryce mają tylko po 5 megapikseli.

Zegarek trzeba będzie naładować co ok. 8 dni, a akumulator ma 920 mAh pojemności. Nie znajdziemy tu czujnika tętna czy opcji sportowych, ale zegarek potrafi monitorować sen. Połączymy go ze smartfonami z Androidem oraz z iOS.

Xiaomi Mi Kids Watch 4 został wyceniony na 899 juanów, czyli ok. 550 zł.

Xiaomi Mi Kids Watch 4 Pro to po prostu (trochę) lepszy model.

Xiaomi Mi Kids Watch 4 class="wp-image-1120762"
REKLAMA

Nie podziewajcie się po nim większej funkcjonalności. Zamiast tego część specyfikacji jest lepsza. Przedni aparat ma 8 zamiast 5 megapikseli, a do tego smartwatch ma 1 GB RAM i 8 GB eMMC (nie ma danych o dokładnej specyfikacji tańszego modelu). Jednocześnie działa nieco krócej na jednym ładowaniu, bo tylko 5 dni. Xiaomi Mi Kids Watch 4 Pro został wyceniony na 1299 juanów, czyli ok. 770 zł.

Sprzęty początkowo trafią do dystrybucji w Chinach, skąd prawdopodobnie będzie je można zamówić również do Polski.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA