REKLAMA

Wyszukiwarka Google będzie eksponować treści związane z koronawirusem

Google ogłosił właśnie pewne drobne, choć istotne zmiany w działaniu swojej Wyszukiwarki. Firma będzie współpracować z organizacjami rządowymi i służby zdrowia i eksponować ważne treści związane z epidemią koronawirusa.

04.04.2020 09.55
Wyszukiwarka Google będzie eksponować informacje o koronawirusie
REKLAMA
REKLAMA

Jednym z wielu problemów panującej epidemii jest dezinformacja i rozprzestrzenianie się nieprawdziwych informacji. Google, jako prawdopodobnie najpowszechniejsze źródło pozyskiwania wiedzy, chce podchodzić do swojej roli w sposób odpowiedzialny. Firma ogłosiła, że poszerzyła współpracę z agencjami rządowymi i podmiotami służby zdrowia, by wiarygodne i prawdziwe informacje były eksponowane w usłudze Wyszukiwarka Google.

Ogłoszenia pochodzące bezpośrednio od służb, w tym te dotyczące zamknięcia szkół, ograniczeń w przemieszczaniu się, odwoływanych wydarzeń czy wytycznych związanych z zachowaniem zdrowia i bezpieczeństwa, będą eksponowane.

Wyszukiwarka Google z wiarygodnymi informacjami na temat epidemii koronawirusa.

wyszukiwarka google koronawirus class="wp-image-1121041"

Podmioty współpracujące z Google’em otrzymały wytyczne dotyczące implementacji specjalnego kodu na ich stronach internetowych, który będzie instruował algorytmy Google’a do eksponowania danych ogłoszeń. Tego rodzaju treści – jak na powyższym przykładzie – będą bardziej rozbudowane, prezentując już w interfejsie Wyszukiwarki podsumowanie informacji i odnośniki prowadzące do dalszych informacji na zadany temat.

REKLAMA

Podmioty które z jakiegoś względu nie mogą modyfikować struktury HTML swoich witryn internetowych będą też mogły skorzystać z wersji beta Google Search Console, by wprowadzić do bazy Google’a ręcznie informacje o ogłoszeniu, które ma być eksponowane. Google jednak rekomenduje pierwszą z metod, jako pewniejszą i skuteczniejszą.

Nowe funkcje na razie będą dostępne wyłącznie dla agencji rządowych i podmiotów związanych ze służbą zdrowia. Mają też charakter wersji beta, o czym Google odpowiedzialnie ostrzega – mogą więc wystąpić jakieś problemy techniczne. Z czasem jednak omawiane narzędzia mają być udostępniane kolejnym podmiotom poza wyżej wskazanymi

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA