Oprogramowanie  / News

Wystarczy kliknąć w wyszukiwarkę, by Windows 10 dostarczył informacji o koronawirusie

Picture of the author

Wystarczy kliknąć w wyszukiwarkę by pojawił się nowy widżet ze skrótami do dwóch zbiorów informacji. A konkretniej do mapy zakażeń i do zbioru artykułów z mediów o koronawirusie.

Windowsowa wyszukiwarka zaproponuje użytkownikom Windowsa 10 dostęp do dwóch aplikacji webowych związanych z epidemią koronawirusa. Promuje je poprzez możliwy do zamknięcia widżet pojawiający się na samym środku swojego interfejsu. Ów widżet to w zasadzie dwa skróty do wspomnianych apek.

Wyszukiwarka Windows 10 z informacjami o koronawirusie.

Pierwsza z aplikacji to już w pełni spolszczony Bing COVID Tracker. Wyświetla ona informacje aktualizowane na żywo z potwierdzonych źródeł o liczbie zakażeń i zgonów, ilustrując je na mapie Polski, Europy i świata. Możemy przeanalizować rozprzestrzenianie się w czasie koronawirusa w każdym kraju, a nawet przyjrzeć się sytuacji w poszczególnych województwach. To PWA, więc można ją zainstalować na naszym urządzeniu, nie tylko z Windowsem.

Drugą apką jest Microsoft News otwarta od razu w sekcji gromadzącej informacje o koronawirusie. Zbiera ona wszystkie artykuły związane z epidemią od wszystkich współpracujących z Microsoftem mediów w jednym miejscu.

Nowa funkcja wyszukiwarki serwowana jest przez serwery Microsoftu – jeżeli nasz Windows 10 jest w najnowszej wersji, to nie trzeba nic dodatkowo aktualizować, by ta się pojawiła.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst