REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Polacy na Wielkanoc zostali w domach. Plus pokazuje, że spotkania zastąpiliśmy wideorozmowami

Polacy dostosowali się do zaleceń i w Wielkanoc zostali w domach. Wynika to z danych Plusa.

15.04.2020
16:33
wielkanoc polacy w domach wideorozmowy
REKLAMA

Plus przedstawił ciekawe dane odnośnie zużycia paczek internetu w ich sieci w okresie świąt wielkanocnych. Jak czytamy w komunikacie operatora:

REKLAMA

Operator przygotował też zestawienie w formie tabeli, w której widzimy porównanie świątecznych dni w 2020 r. do danych za święta 2019 r.

 class="wp-image-1127305"

Polacy w święta wielkanocne zostali w domach. Wielu z nas korzystało z wideorozmów.

Takie wnioski wysuwa Plus w swoim komunikacie, powołując się na wyjątkowo duży wzrost ruchu związany z wysyłaniem danych, co wskazuje na transmisję wideo.

Tym samym zintensyfikowany świąteczny ruch na drogach w tym roku ustąpił miejsca znacznie zwiększonemu ruchowi internetowemu. I faktycznie, statystyki Policji pokazują, że w tym roku w okresie wielkanocnym odnotowano o wiele mniej wypadków i kolizji niż rok wcześniej.

Te dane potwierdza też Apple.

Wielkanoc spędziliśmy na wideorozmowach. Polacy zostali w domach class="wp-image-1127224"

Apple udostępnił nowe narzędzie, które pokazuje w formie wykresu jak zmieniły się zachowania ludzi w danym rejonie. Możemy sprawdzić zmianę zachowań ludzi w Polsce. Wykresy pokazują, że od połowy marca zdecydowanie mniej chodzimy i jeździmy autem. Widać co prawda lekki wzrost w okolicy okresu świątecznego, ale nadal znajdował się on 60 proc. poniżej poziomu bazowego.

REKLAMA

Dane Apple są zbierane z urządzeń Apple, które są używane w Polsce. To tzw. big data, czyli zbiór anonimowych danych użytkowników, pokazujący tendencje w dużej skali.

Zarówno narzędzie Apple jak i statystyki Plusa pokazują zachowanie Polaków w sposób pośredni, ale dane raczej nie odbiegają od prawy. W okresie świątecznym gołym okiem widać było w Polsce absolutne pustki na drogach. Wideorozmowy nie zastąpią spotkania z rodziną, ale to lepsze niż ryzykowanie zdrowia najbliższych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA