REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Sony sprząta po wycieku. Poznaliśmy szczegóły fabuły The Last of Us 2

Gra The Last of Us 2 jest już praktycznie ukończona, a do sieci trafiły właśnie potężne przecieki z gry. Poznaliśmy kluczowe fragmenty fabuły.

27.04.2020
15:37
The Last of Us 2 oficjalnie.
REKLAMA
REKLAMA

Drogi graczu, początek tego wpisu jest bezpieczny. W kilku poniższych akapitach nie znajdziesz żadnych spoilerów. Ostrzegam jednak, że druga część tego tekstu jest naszpikowana przeciekami z fabuły The Last of Us 2.

The Last of Us 2 to - obok Cyberpunk 2077 - największa premiera świata gier AD 2020, a jednocześnie jedna z najważniejszych gier tej generacji konsol. Tak jak pierwsze The Last of Us było piękną (i to dosłownie, bo grafika powalała) klamerką kończącą erę PlayStation 3, tak The Last of Us 2 ma wyciskać ostatnie soki z PS4.

Gra jest już ukończona, a obecnie deweloperzy dostali jeszcze trochę czasu na wyeliminowanie ostatnich błędów i doszlifowanie całości. Premiera została bowiem odsunięta w czasie. The Last of Us 2 miała debiutować 29 maja 2020 r., ale Sony postanowiło przełożyć debiut na bliżej nieokreślony termin. Przez moment The Last of Us 2 pojawiła się na Amazonie z datą dostawy na 26 czerwca 2020 r., ale nie pojawiło się żadne oficjalne potwierdzenie tej nowej daty.

Jak tłumaczy wydawca, The LastOf Us 2 zasługuje na premierę z wielką pompą...

i z wieloma wydarzeniami towarzyszącymi. Niestety w dobie pandemii jest to niewykonalne.

 class="wp-image-749869"

Jest na co czekać, o czym wie każdy gracz, który zagrał w pierwowzór. The Last of Us jest powszechnie uważane za jeden z najlepszych tytułów dostępnych na PlayStation, a także jedną z najlepszych gier akcji w historii. Średnia ocen na Metacritic to 95/100.

Do sieci trafił duży wyciek pokazujący kluczowe momenty fabuły The Last of Us 2. Jako że gra jest juz gotowa, taki przeciek jest jak najbardziej wiarygodny. Jego autentyczność podkreśla zachowanie Sony, które natychmiast użyło całej swojej korporacyjnej mocy, by usunąć z internetu filmy z fragmentami rozgrywki. I faktycznie, w momencie pisania tekstu filmy zostały skutecznie usunięte.

UWAGA: od tego momentu zaczynają się spoilery.

Od tego miejsca czytasz wpis na własną odpowiedzialność. Czuj się ostrzeżony.

Nagrania, które wyciekły, zawierały kilka filmów przerywnikowych z gry, dzięki czemu poznaliśmy główną oś fabularną. Ma nią być walka Ellie z czymś na kształt religijnej sekty zwanej Seraphite. Członkowie sekty brutalnie walczą ze związkami osób tej samej płci i uznają się za aniołów, którzy muszą oczyścić ziemię z grzechu.

Tym samym sekta bierze na cel Ellie, która jest zakochana w Diny. Taniec i pocałunek obu dziewczyn widzieliśmy w pierwszym zwiastunie The Last Of Us 2. Relacja Ellie i Diny zostanie przerwana na skutek ataku członków sekty. W wyniku najazdu ginie Diny, a Ellie postanawia ją pomścić.

Nie będzie to jedyna strata Ellie, ponieważ bohaterka będzie też świadkiem śmierci swojego przyjaciela z poprzedniej części gry, Joela.

Przecieki pokazywały też scenę łóżkową pomiędzy Ellie i Diną z początkowej fazy gry. Sytuację przerwało wejście do pokoju Joela.

REKLAMA

Koniec spoilerów. Te przeciek wygląda bardzo wiarygodnie.

Informacje świetnie pasują do oficjalnych materiałów pokazanych przez Sony, czyli do trailera i gameplayu. Zapowiada się, że The Last of Us 2 będzie miało - wzorem poprzedniczki - bardzo dobrą, ściskającą za gardło historię. Po tych spoilerach jeszcze bardziej nie mogę doczekać się premiery.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA