REKLAMA

Telegram pozazdrościł Zoomowi sukcesu, zapowiada grupowe wideorozmowy

Popularny komunikator Telegram świętuje kolejne 100 mln użytkowników. Z tej okazji zapowiedział, że przeznaczy 400 tys. euro na zapewnienie darmowych materiałów edukacyjnych na swoją platformę. Oraz że rzuca wyzwanie Zoomowi.

25.04.2020 09.57
telegram passport
REKLAMA
REKLAMA

Telegram ogłosił, że w przeciągu ostatnich 30 dni pobił swój nowy rekord: usługa odnotowała 400 mln aktywnych użytkowników. Poprzedni kamień milowy – 300 mln aktywnych użytkowników – udało się osiągnąć rok temu. Twórcy komunikatora zapewnili jednak, że nie zamierzają spoczywać na laurach.

Jedną z niedawno dodanych nowości do Telegrama są quizy. Od teraz można do nich dodawać również materiały edukacyjne: po udzieleniu odpowiedzi na pytanie osoba rozwiązująca quiz może dowiedzieć się która odpowiedź jest właściwa i dlaczego. Telegram przeznaczy 400 tys. euro na stworzenie darmowych dla jego użytkowników materiałów szkolnych, które miałyby pomóc dzieciom i dorosłym w samorozwoju podczas kryzysu związanego z COVID-19.

Telegram już niedługo z ważną nowością. Jeszcze w tym roku bezpieczne wideorozmowy, nieco jak w Zoom.

Zoom zdobywa niesamowitą popularność za sprawą wyjątkowo dobrze działającej funkcji grupowych połączeń wideo. Niestety, wraz ze wzrostem zainteresowania szybko się okazało, że usługa ta jest mało bezpieczna, podatna na ataki z zewnątrz a na dodatek sama stosuje niezbyt etyczne praktyki w kwestii opieki nad danymi swoich użytkowników. Telegram ma stanowić odwrotne podejście: absolutnej prywatności i bezpiecznych rozmów.

Funkcja ma trafić do komunikatora jeszcze w tym roku. Telegram wyraźnie daje sobie na to jeszcze sporo czasu, co jest nieco ryzykowne – wszak trzymamy kciuki za to, by ta przeklęta epidemia w końcu minęła i by się spotykać w realu, zamiast na konferencjach – ale prawdopodobnie lepiej ją dobrze wykonać i dopracować, niż pospiesznie reagować na niespodziewany popyt na takie narzędzia.

REKLAMA

Telegram jest dostępny na Androida, iOS-a, iPadOS-a, Windowsa, macOS-a i Linuxa, a oprócz tego oferuje aplikację webową.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA