REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Telegram pozazdrościł Zoomowi sukcesu, zapowiada grupowe wideorozmowy

Popularny komunikator Telegram świętuje kolejne 100 mln użytkowników. Z tej okazji zapowiedział, że przeznaczy 400 tys. euro na zapewnienie darmowych materiałów edukacyjnych na swoją platformę. Oraz że rzuca wyzwanie Zoomowi.

telegram passport
REKLAMA
118 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Telegram ogłosił, że w przeciągu ostatnich 30 dni pobił swój nowy rekord: usługa odnotowała 400 mln aktywnych użytkowników. Poprzedni kamień milowy – 300 mln aktywnych użytkowników – udało się osiągnąć rok temu. Twórcy komunikatora zapewnili jednak, że nie zamierzają spoczywać na laurach.

Jedną z niedawno dodanych nowości do Telegrama są quizy. Od teraz można do nich dodawać również materiały edukacyjne: po udzieleniu odpowiedzi na pytanie osoba rozwiązująca quiz może dowiedzieć się która odpowiedź jest właściwa i dlaczego. Telegram przeznaczy 400 tys. euro na stworzenie darmowych dla jego użytkowników materiałów szkolnych, które miałyby pomóc dzieciom i dorosłym w samorozwoju podczas kryzysu związanego z COVID-19.

Telegram już niedługo z ważną nowością. Jeszcze w tym roku bezpieczne wideorozmowy, nieco jak w Zoom.

Zoom zdobywa niesamowitą popularność za sprawą wyjątkowo dobrze działającej funkcji grupowych połączeń wideo. Niestety, wraz ze wzrostem zainteresowania szybko się okazało, że usługa ta jest mało bezpieczna, podatna na ataki z zewnątrz a na dodatek sama stosuje niezbyt etyczne praktyki w kwestii opieki nad danymi swoich użytkowników. Telegram ma stanowić odwrotne podejście: absolutnej prywatności i bezpiecznych rozmów.

Funkcja ma trafić do komunikatora jeszcze w tym roku. Telegram wyraźnie daje sobie na to jeszcze sporo czasu, co jest nieco ryzykowne – wszak trzymamy kciuki za to, by ta przeklęta epidemia w końcu minęła i by się spotykać w realu, zamiast na konferencjach – ale prawdopodobnie lepiej ją dobrze wykonać i dopracować, niż pospiesznie reagować na niespodziewany popyt na takie narzędzia.

REKLAMA

Telegram jest dostępny na Androida, iOS-a, iPadOS-a, Windowsa, macOS-a i Linuxa, a oprócz tego oferuje aplikację webową.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA