REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oto Redmi AirDots S - śmiesznie tanie słuchawki bezprzewodowe od Xiaomi

Redmi AirDots S zostały oficjalnie zaprezentowane. Nowa generacja prawdziwie bezprzewodowych słuchawek wnosi kilka ulepszeń i zachowuje bardzo niską cenę wynoszącą niecałe 100 zł.

15.04.2020
11:39
Redmi AirDots S
REKLAMA
REKLAMA

Redmi AirDots, czyli prawdziwie bezprzewodowe słuchawki wyprodukowane przez submarkę Xiami, okazały się być rynkowym hitem. Nie grały najlepiej na rynku, nie były też najlepiej wykonane, ale trudno spodziewać się rekordowych parametrów patrząc na cenę wynoszącą ok. 90 zł w oficjalnej polski dystrybucji. Słuchawki można było też sprowadzić z Chin w cenie ok. 60–70 zł. To sprawia, że AirDots królowały w kategorii opłacalności.

Redmi AirDots S to nowa generacja bezprzewodowych słuchawek. Co się zmieniło?

Redmi AirDots S class="wp-image-1127059"

Na pierwszy rzut oka nowe słuchawki trudno odróżnić od poprzedniego modelu, bo w kwestii wyglądu nie zmieniło się praktycznie nic.

Redmi postawiło na funkcjonalność. Nowością jest sposób parowania słuchawek, bowiem teraz smartfon łączy się z dwiema słuchawkami jednocześnie. W poprzednim modelu smartfon łączył się najpierw z jedną słuchawką, a ta następnie rozpoczynała komunikację z drugą. Nowy system parowania ma być szybszy, stabilniejszy i po prostu mniej irytujący. Nadal można będzie słuchać muzyki w dwóch bądź tylko w jednej słuchawce, podczas gdy druga będzie w etui.

Redmi AirDots S class="wp-image-1127053"

System parowania to jedyna - przynajmniej oficjalnie - zmiana w stosunku do poprzednika. Nadal mamy tutaj łączność Bluetooth 5.0, przetworniki o średnicy 7,2 mm, a także akumulatory pozwalające na cztery godziny słuchania na jednym ładowaniu, przy czym etui z wbudowanym akumulatorem pozwala dwukrotnie naładować w pełni słuchawki, co łącznie daje 12 godzin odtwarzania.

Słuchawki mają zatwierdzoną normę wodoodporności IPX4, co oznacza, że są odporne na zachlapania, ale nic więcej. Wygląda na to, że nic nie zmieniło się w kwestii jakości audio. Słuchawki mają też po jednym fizycznym przycisku do obsługi.

Redmi AirDots S class="wp-image-1127050"

Słuchawki nadal są sprzedawane wyłącznie w kolorze czarnym.

REKLAMA

Najważniejsze: cena Redmi AirDots S nie uległa zmianie

Nowy model słuchawek jest sprzedawany w Chinach za 99 juanów, co daje w prostym przeliczniku niespełna 60 zł. Zapewne w podobnej cenie będzie można zamówić słuchawki z Chin, a w polskiej dystrybucji należy spodziewać się wyższych cen. Poziom poniżej 100 zł powinien zostać zachowany.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA