REKLAMA

Byli dziennikarze Trójki zakładają Radio Nowy Świat. Drugiego dnia zbiórki mają już 200 tys. zł

Radio Nowy Świat to nowe miejsce, w którym byli dziennikarze radiowej Trójki chcą odtworzyć utracony klimat stacji. Zbiórka pieniędzy na Patronite idzie jak burza.

17.04.2020 18.06
Byli dziennikarze Trójki zakładają Radio Nowy Świat. Idą jak burza na Patronie
REKLAMA
REKLAMA

Takimi słowami wita nas strona zbiórki Radia Nowy Świat w serwisie Patronite. Dziennikarze, którzy - najczęściej z przyczyn politycznych - utracili pracę w kultowej Trójce, nie poddają się i chcą tworzyć programy na własnych zasadach. Tak narodził się projekt Radio Nowy Świat, zainicjowany przez spółkę „Ratujmy Trójkę” Sp z o.o., której udziałowcami są m.in. : Magda Jethon, Jan Chojnacki, Piotr Jedliński i Wojciech Mann.

Radio Nowy Świat chciało zebrać 250 tys. zł w miesiąc. Zbiorą tę kwotę w dwa dni.

Byli dziennikarze Trójki zakładają Radio Nowy Świat. Idą jak burza na Patronie class="wp-image-1129237"

Zaledwie dzień po starcie zbiórki licznik pokazuje już 6369 patronów, którzy zdecydowali się przeznaczać na nowe radio 196 tys. zł miesięcznie. To jednak nie koniec, bo po każdym odświeżeniu strony ta kwota rośnie. Do funkcjonowania radia potrzeba 250 tys. zł miesięcznie. Organizatorzy akcji chceli pozyskać finansowanie w miesiąc, a wygląda na to, że uda im się osiągnąć cel w niecałe dwa dni.

Na antenie nowego radia zagoszczą głosy dobrze znane z audycji przewijających się przez lata przez kultową Trójkę. Usłyszymy takie osoby jak Joanna Kołaczkowska czy Piotr Bukartyk. Dołączą do nich osoby spoza PR3, w tym Eliza Michalik, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres, Krzysztof Łuszczewski czy Jah Jah Frankowski, jak również swoje wsparcie zadeklarowali Wojciech Malajkat, Krystyna Kofta i Zbigniew Zamachowski. Zespół jest więc bardzo mocny.

Byli dziennikarze Trójki zakładają Radio Nowy Świat. Idą jak burza na Patronie class="wp-image-1129240"

Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie z radiową Trójką rozstali się m.in. Dariusz Rosiak, Anna Gacek, Wojciech Mann, Gaba Kulka, Jan Młynarski, Jan Chojnacki, Wojciech Waglewski i Fisz. Z anteny zniknęła też “Siesta” Marcina Kydryńskiego.

REKLAMA

Internetowe Radio Nowy Świat jest więc kwestią czasu.

Po tak ciepłym przyjęciu cała inicjatywa ma wiecie szanse na powodzenie. Trzymam kciuki i mam nadzieję, że w nowym miejscu uda się odtworzyć dawną świetność Trójki.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA