REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Sony daje za darmo gry Uncharted: The Nathan Drake Collection i Journey. Nie trzeba nawet PS Plusa

Sony zalicza wielkiego (ps) plusa za prokonsumenckie zachowanie w tych nietypowych czasach. W ramach inicjatywy Play At Home firma rozda dobre gry kompletnie za darmo. Do wzięcia jest The Nathan Drake Collection i Journey.

14.04.2020
20:59
Uncharted- The Nathan Drake Collection
REKLAMA
REKLAMA

Sony podejmuje kolejne działanie mające nieco umilić społeczną izolację w trakcie pandemii wirusa COVID-19. Z myślą o znośniejszym spędzaniu czasu w czterech ścianach powstała inicjatywa Play At Home. Za jej pośrednictwem SIE planuje rozdawać cyfrowe kopie gier na PlayStation 4, kompletnie za darmo, bez konieczności posiadania abonamentu PS Plus.

Darmowe gry na PlayStation 4 to Uncharted: The Nathan Drake Collection i Journey.

 class="wp-image-1126840"

Kolekcja Nathana Drake’a to zbiór trzech zremasterowanych gier akcji z serii Uncharted. Solidna dawka zawartości, która wystarczy na dziesiątki godzin. Od siebie dodam tylko, że warto rozpocząć przygodę od drugiej odsłony. Co prawda zaburzamy w ten sposób chronologię wydarzeń, ale musicie wiedzieć, że pierwsze Uncharted mocno odstaje poziomem od drugiej, trzeciej i czwartej odsłony. Pierwsza część ma swoich fanów, ale oferuje bardziej archaiczną rozgrywkę, gorszą wymianę ognia i frustrujące zalewanie gracza falami przeciwników.

Journey to z kolei bardzo personalna przygoda, którą najlepiej przechodzić za jednym posiedzeniem przed konsolą. Unikalna, artystyczna produkcja łączy ze sobą losy dwóch graczy, którzy muszą współpracować, pomagać sobie oraz opiekować się sobą nawzajem. Wyjątkowe doświadczenie, które warto przeżyć na własnej skórze. Zwłaszcza, jeśli Sony oferuje je za darmo.

Zarówno Uncharted: The Nathan Drake Collection jak i Journey będzie można pobrać bez żadnych opłat z poziomu PS Store na PlayStation 4 od 16 kwietnia 2020 r. Aby wziąć udział w tej wyjątkowej promocji, nie trzeba posiadać abonamentu PS Plus. Wystarczy konto SIE którym logujemy się na PS4 oraz oczywiście dostęp do Internetu.

Ciekawe, czy w przyszłości inicjatywa Play At Home powróci z innymi grami.

 class="wp-image-1126837"

To już czwarty tydzień społecznej izolacji. Dla wielu z nas ten okres może być bardzo obciążający psychicznie. Tutaj pomocne mogą być właśnie gry wideo, stanowiące jedną z miłych odskoczni w tych nietypowych czasach. Powstaje jednak pytanie: jak długo jeszcze? Ile tak wytrzymamy? Kiedy będziemy mogli pójść do sklepu bez strachu o zdrowie własne oraz innych?

REKLAMA

Gdy nie widać wyraźnego światełka w tunelu, gdy nie widać wyraźnej mety, inicjatywy takie jak Play At Home stanowią bardzo miłe, pozytywne zaskoczenia. Dlatego naprawdę bym się nie obraził, gdyby Sony w przyszłości rozszerzyło tę akcję o kolejne tytuły. Nie muszą to być najnowsze produkcje AAA na wyłączność dla PS4. Liczy się sama inicjatywa. Sam fakt, że firma podejmuje realne działania na rzecz polepszenia - chociaż odrobinę - sytuacji swoich klientów.

Uncharted: The Nathan Drake Collection jak i Journey pobierzemy na PS4 od 16 kwietnia 2020 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA